Битву під Берестечком реконструювали. ВІДЕО

Одне з найбільших європейських бойовищ часів Середньовіччя розпочалося 28-го червня 360 років тому. Битву, в якій зійшлися козаки Богдана Хмельницького та солдати польського короля — відтворили силами двох сотень аматорів. вони вшанували пам’ять загиблих у тій баталії.

Битву під Берестечком, що відбулася 360 років тому між козаками Богдана Хмельницького та солдатами польського короля, відтворили аматори.

Реконструйовану битву показали глядачам у неділю, 26 червня, у день вшанування пам’яті загиблих у цій баталії, – інформує 5 канал.

Щоб відтворити епізод битви, організатори зібрали близько двох сотень друзів з історичних товариств України, Польщі, Чехії та Білорусі.

Учасники розповідають, що це задоволення дороге: один історично достовірний костюм з обладунком потягне, щонайменше, за їх словами, на вісім тисяч гривень.

«Починалося все з того, що ми вивчали теоретичну частину. Ми відшукували в книжках, в музеях дивилися як виглядають копії які ви бачите у нас. Після цього ми досліджували тактику боїв, яка була у козаків, досліджували побут, кухню, тобто все життя, яке вони проводили в той час», – розповів козак Владислав Куценко.

Олекса Руденко – один із постановників сучасної битви під Берестечком. Київський художник понад п’ятнадцять років займається реконструкціями. Щоправда, зазвичай це битви французької армії середніх віків.

Відтворити битву під Берестечком, зізнається, було складно, але, на його думку, зусилля того варті.

Битву під Берестечком реконструювали. ВІДЕО

Битву під Берестечком реконструювали. ВІДЕО

«Військово-історична реконструкція у даному випадку, якщо не панацея, то принаймні дуже цікавий спосіб увічнення пам’яті наших предків без політичної кон’юнктури. Бо серед нас друзі і немає значення хто з нас козак, а хто коронний жовнір», – розповів Олекса Руденко.

Блок

Блок