Формений одяг службовців Державного комітету України з матеріального резерву

Опис форменного одягу службовців Державного комітету України з матеріального резерву

Кокарда Державного комітету України з матеріального резерву

Кокарда Державного комітету України з матеріального резерву

І. Чоловічий одяг

Піджак чоловічий до повсякденного та парадного одягу (малюнок 1). Виготовляється із напіввовняної тканини чорного кольору. Силует напівприлягаючий. Попереду вертикальні виточки та бокові прорізні кишені із фігурними клапанами. Борта прямі. Піджак двобортний, застібається на праву сторону на три формених ґудзики середнього розміру. Ліва полиця оздоблена трьома форменими ґудзиками середнього розміру. Комір оздоблений кантом крапового кольору та прикрашений петличними знаками (малюнок 27). Шов посередині спинки закінчується відлітною шліцею. Борта прямі. Рукав втачний, двошовний з манжетом та шліцею по ліктьовому шву. Манжет оздоблено кантом крапового кольору та двома форменими ґудзиками малого розміру. Над манжетом нашиваються золоті галуни згідно посаді. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзика малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.

Брюки чоловічі до всіх видів одягу (малюнок 2). Виготовляються із напіввовняної тканини чорного кольору. Прямі, із двома бічними (із підрізним бочком) кишенями попереду та однією кишенею позаду. По боках брюки оздоблені кантами шириною 3 мм крапового кольору.

Сорочка чоловіча до парадного одягу (малюнок 3). Виготовляється із матеріалу білого кольору. Силует прямий. Застібується на праву сторону на шість ґудзиків. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібуються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формені ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.

Сорочка чоловіча з пришивним поясом до парадного одягу (малюнок 4). Виготовляється із матеріалу білого кольору. Силует прямий. Застібується на праву сторону на шість ґудзиків. Пришивний пояс застьобується на два ґудзика. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібуються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формені ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.

Сорочка чоловіча для повсякденного одягу (малюнок 5). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на праву сторону на шість ґудзиків. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.

Сорочка чоловіча з пришивним поясом для повсякденного одягу (малюнок 6). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на праву сторону на шість ґудзиків. Пришивний пояс застьобується на два ґудзика. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.

Сорочка чоловіча літня для повсякденного одягу (малюнок 7). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на праву сторону на шість ґудзиків. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий короткий із декоративним манжетом. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Сорочка чоловіча літня з пришивним поясом для повсякденного одягу (малюнок 8). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на праву сторону на шість ґудзиків. Пришивний пояс застьобується на два ґудзика. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий короткий із декоративним манжетом. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Пальто чоловіче з каракулевим коміром до зимового одягу (малюнок 9). Виготовляється із пальтової тканини чорного кольору. Двобортне, силует прямий. Застібується на праву сторону за допомогою чотирьох формених ґудзиків великого розміру. Попереду дві прорізні кишені із клапанами та дві шліки для поясу.  Шов посередині спинки закінчується шліцею. На спинці хлястик із двома форменими ґудзиками великого розміру. Комір відкладний із гострими кутами та оздоблений смушковим хутром. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення. Рукав втачний, одношовний. До пальто додається пояс, виготовлений з тієї ж тканини з пластиковою або металевою рамочною пряжкою.
Плащ чоловічий до демісезонного одягу (малюнок 10). Виготовляється із плащової тканини чорного кольору. Двобортний, силует прямий. Застібується на праву сторону за допомогою трьох ґудзиків великого розміру. Ліва полиця оздоблена трьома ґудзиками великого розміру. Верхня частина плаща оздоблена прямою підрізною кокеткою. Попереду дві навкісні прорізні кишені та дві шліки для поясу.  Шов посередині спинки закінчується відлітною шліцею. Комір відкладний із гострими кутами. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення. Рукав втачний, одно шовний із манжетом, що застібується на ґудзик. До плаща додається пояс, виготовлений з тієї ж тканини з пластиковою або металевою рамочною пряжкою.
Туфлі (малюнок 11) чорного кольору, закриті, каблук низький. Взимку дозволяється носити утеплені черевики чорного кольору.
Шкарпетки чорного кольору (матеріал шкарпеток залежить від пори року).
ІІ. Жіночий одяг
Жакет жіночий для повсякденного та парадного одягу (малюнок 12). Виготовляється із напіввовняної тканини чорного кольору. Силует напівприлягаючий. Попереду вертикальні виточки та бокові прорізні кишені із фігурними клапанами. Борта закруглені. Жакет двобортний, застібається на ліву сторону на три формених ґудзики середнього розміру. Права полиця оздоблена трьома форменими ґудзиками середнього розміру. Комір оздоблений кантом крапового кольору та прикрашений петличними знаками (малюнок 27). Шов посередині спинки закінчується відлітною шліцею. Борта прямі. Рукав втачний, двошовний з манжетом та шліцею по ліктьовому шву. Манжет оздоблено кантом крапового кольору та двома форменими ґудзиками малого розміру. Над манжетом нашиваються золоті галуни згідно посаді. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзика малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Спідниця жіноча до всіх видів одягу (малюнок 13). Виготовляється із напіввовняної тканини чорного кольору. Пряма, із чотирма виточками біля поясу. Шов посередині спинки закінчується відлітною шліцею. Пояс оброблений корсажною стрічкою та має чотири шлівки для ременю.
Брюки жіночі до всіх видів одягу (малюнок 2). Виготовляються із напіввовняної тканини чорного кольору. Прямі, із двома бічними (із підрізним бочком) кишенями попереду та однією кишенею позаду. По боках брюки оздоблені кантами крапового кольору згідно приналежності до категорії керівного складу.
Блузка жіноча до парадного одягу (малюнок 14). Виготовляється із матеріалу білого кольору. Силует прямий. Застібується на ліву сторону на шість формених ґудзиків малого розміру. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібуються на формені ґудзики малого розміру. кав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формені ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Блузка жіноча з пришивним поясом до парадного одягу (малюнок 15). Виготовляється із матеріалу білого кольору. Силует прямий. Застібується на ліву сторону на шість формених ґудзиків малого розміру. Пришивний пояс застьобується на два ґудзики. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібуються на формені ґудзики малого розміру. кав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формені ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Блузка жіноча для повсякденного одягу (малюнок 16). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на ліву сторону на шість ґудзиків. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Блузка жіноча з пришивним поясом для повсякденного одягу (малюнок 17). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на ліву сторону на шість ґудзиків. Пришивний пояс застьобується на два ґудзики. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий з манжетом, що застібається на один ґудзик. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Блузка жіноча літня для повсякденного одягу (малюнок 18). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на ліву сторону на шість ґудзиків. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий короткий із декоративним манжетом. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Блузка жіноча літня з пришивним поясом для повсякденного одягу (малюнок 19). Виготовляється із бавовняної тканини сіро-сталевого кольору. Силует прямий. Застібається на ліву сторону на шість ґудзиків. Пришивний пояс застьобується на два ґудзики. На поличках дві накладні кишені із клапанами, що застібаються на ґудзики. Рукав втачний, одношвовий короткий із декоративним манжетом. Комір відкладений із гострими кінцями. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Пальто жіноче з каракулевим коміром до зимового одягу (малюнок 20). Виготовляється із пальтової тканини чорного кольору. Двобортне, силует прямий. Застібується на ліву сторону за допомогою чотирьох формених ґудзиків великого розміру. Попереду дві прорізні кишені із клапанами та дві шліки для поясу.  Шов посередині спинки закінчується шліцею. На спинці хлястик із двома форменими ґудзиками великого розміру. Комір відкладний із гострими кутами та оздоблений смушковим хутром. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення. Рукав втачний, одношовний. До пальто додається пояс, виготовлений з тієї ж тканини з пластиковою або металевою рамочною пряжкою.
Плащ жіночий до демісезонного одягу (малюнок 21). Виготовляється із плащової тканини чорного кольору. Двобортний, силует прямий. Застібується на ліву сторону за допомогою трьох ґудзиків великого розміру. Ліва полиця оздоблена трьома ґудзиками великого розміру. Верхня частина плаща оздоблена прямою підрізною кокеткою. Попереду дві навкісні прорізні кишені та дві шліки для поясу.  Шов посередині спинки закінчується відлітною шліцею. Комір відкладний із гострими кутами. На плечових швах прикріплені контрпогони та два формених ґудзики малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення. Рукав втачний, одно шовний із манжетом, що застібується на ґудзик. До плаща додається пояс, виготовлений з тієї ж тканини з пластиковою або металевою рамочною пряжкою.
Туфлі (малюнок 11) чорного кольору закриті, із низьким каблуком.
Колготки чорного або тілесного кольору. У літню пору року дозволяється взуття без колготок.

ІІІ. Предмети форменого одягу спільного вживання
Светр (малюнок 22) прямої форми чорного кольору виготовлений з чисто-вовняної або іншої (змішаної)  пряжі способом машинного в’язання. Комір відкритий із V-подібним вирізом горловини, рукави вшиті. Попереду накладна кишеня із клапаном. На плечові частини та ліктях нашиваються смужки з шкірзамінника під замшу або іншої щільної матерії. На плечах прикріплені контрпогони та два формених ґудзика малого розміру для кріплення наплічних знаків розрізнення.
Кашне до повсякденного зимового одягу (малюнок 23) виготовляється із вовняної тканини чорного кольору.

Кашне до парадного зимового одягу (малюнок 24) виготовляється із вовняної тканини білого кольору.
Краватка до парадного та повсякденного одягу (малюнок 25) виготовляється із тканини чорного кольору.
До краватки носять зажим (малюнок 26) кольору жовтого метала з накладеним кольоровим рельєфним зображенням емблеми Державного комітету України з матеріального резерву.
На комірі чоловічого піджака та жіночого жакета носять петличні знаки (малюнок 27), що являють з себе кольорове рельєфне зображення емблеми Державного комітету України з матеріального резерву діаметром 21мм.
Кашкет формений (малюнки 28, 29, 30, 31) службовців Державного комітету України з матеріального резерву виготовляється із матеріалу, аналогічному матеріалу форменого костюму. Складається із овального денця, тулії, прямого цільного околу, чорного козирка та розсувного із двома тренчиками ремінця, що кріпиться до околу двома форменими ґудзиками малого розміру. На кашкеті два канти крапового кольору, один з’єднує  денце із тулією, а другий знаходиться у верхній частині околу.
Стінку кашкета службовців Державного комітету України з матеріального резерву усіх рангів прикрашено національною кокардою (малюнок 32) діаметром 30 мм.
Відомча кокарда (малюнок 33) службовців Державного комітету України з матеріального резерву являє собою емблему Державного комітету України з матеріального резерву, покладену на вінок із золотого лаврового та дубового листя (розміри емблеми 55 х 50 мм).
Мундирні ґудзики (малюнок 34) напівсферичні, з гуртом та рельєфним зображенням емблеми Державного комітету України з матеріального резерву.
Мундирні ґудзики для пальта, піджака, френча, мають діаметр 22 мм.
Мундирні ґудзики для манжет рукавів, клапанів кишень, хлястика пальта мають діаметр 18 мм.
Мундирні ґудзики для кашкета, для кріплення наплічних знаків розрізнення та шліц пальта мають діаметр 14 мм.

IV. Нарукавні та наплічні знаки розрізнення, система розрізнення за оздобленням кашкетів
Комплекс знаків розрізнення Державного комітету України з матеріального резерву включає у себе наплічні та нарукавні знаки розрізнення та систему розрізнення за оздобленням кашкетів.
Нарукавні знаки розрізнення службовців Державного комітету України з матеріального резерву являють собою галуни золотого кольору, розташовані на відстані 8 мм над кантом крапового кольору, що розташований довкола верхнього краю манжета.
Нарукавний знак ААА (малюнок 35) являє собою галун золотого кольору шириною 40 мм (малюнок 36).
Нарукавний знак ААА (малюнок 37) являє собою два галуни золотого кольору шириною 20 мм. Відстань між галунами – 5 мм.
Нарукавний знак ААА (малюнок 38) являє собою галун золотого кольору шириною 20 мм (малюнок 39).
Посадові наплічні знаки розрізнення службовців Центрального апарату Державного комітету України з матеріального резерву являють собою золотий плетений погон чотирикутної форми з округленою торцевою стороною, із просвітами та кантом крапового кольору та зірками кольору білого металу. Довжина  погону – 135 мм, ширина просвітів та кантування – 3 мм. Ширина погону ААА та ААА – 55 мм, ААА – 45 мм. Зірки п’ятипроменеві із покладеною всередину емблемою Державного комітету України з матеріального резерву. Розміри зірок  ААА – D = 25 мм, ААА – D = 20 мм, ААА – D = 16 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) Голови Державного комітету України з матеріального резерву (малюнок 40) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено рельєфне зображення п’ятипроменевої зірки кольору білого металу діаметром 46 мм, на яку покладене зображення геральдичного знаку — емблеми Державного комітету України з матеріального резерву діаметром 30 мм. Центр зірки відстоїть на відстані 37 мм від нижнього краю погона. На відстані 75 мм від нижнього краю погона розміщено зображення Державного Малого герба України розміром 14 х 20 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) Першого заступника Голови Державного комітету України з матеріального резерву (малюнок 41) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено рельєфне зображення п’ятипроменевої зірки кольору білого металу діаметром 46 мм, на яку покладене зображення геральдичного знаку — емблеми Державного комітету України з матеріального резерву діаметром 30 мм. Центр зірки відстоїть на відстані 37 мм від нижнього краю погона.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 42) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено вертикально три зірки на відстані від центрів одної до іншої 23 мм. Центр нижньої зірки відстоїть від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 43) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено вертикально дві зірки на відстані від центрів одної до іншої 23 мм. Центр нижньої зірки відстоїть від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 44) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено зірку. Центр зірки відстоїть від нижнього краю погона на 38 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 45) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та двома центральними просвітами крапового кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 26 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 46) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та двома центральними просвітами крапового кольору, на якому розміщено горизонтально дві зірки. Центри зірок відстоять один від іншого на 26 мм та від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 47) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та двома центральними просвітами крапового кольору, на якому розміщено в центрі зірку. Центр зірки відстоїть від нижнього краю погона на 37 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 48) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та центральним просвітом крапового кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 21 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм. Над трикутником розміщено четверту зірку так, щоб її центр відстояв від центра верхньої зірки на 20 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 49) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та центральним просвітом крапового кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 21 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 50) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та центральним просвітом крапового кольору, на якому розміщено горизонтально дві зірки. Центри зірок відстоять один від іншого на 21 мм та від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 51) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом та центральним просвітом крапового кольору, в центрі якого розміщено зірку. Центр зірки відстоїть від нижнього краю погона на 33 мм.
Посадові наплічні знаки розрізнення керівного складу підприємств системи Державного комітету України з матеріального резерву являють собою золотий плетений погон чотирикутної форми з округленою торцевою стороною, із просвітами чорного та кантом крапового кольору, зірками та спеціальним знаком кольору білого металу. Довжина  погону – 135 мм, ширина просвітів та кантування – 3 мм. Ширина погону ААА та ААА – 55 мм, ААА – 45 мм. Зірки п’ятипроменеві із покладеною всередину емблемою Державного комітету України з матеріального резерву. Розміри зірок  ААА – D = 25 мм, ААА – D = 20 мм, ААА – D = 16 мм. Спеціальний знак являє з себе просторову композицію із зубчатого колеса, покладеного на перехрещені хлібні колоски. Знак розміщується на відстані 77 мм від нижнього краю погона.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 52) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено вертикально дві зірки на відстані від центрів одної до іншої 23 мм. Центр нижньої зірки відстоїть від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 53) являє собою погон золотого кольору із краповим зовнішнім кантом, на якому розміщено зірку. Центр зірки відстоїть від нижнього краю погона на 38 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 54) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та двома центральними просвітами чорного кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 26 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 55) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та двома центральними просвітами чорного кольору, на якому розміщено горизонтально дві зірки. Центри зірок відстоять один від іншого на 26 мм та від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 56) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та двома центральними просвітами чорного кольору, на якому розміщено в центрі зірку. Центр зірки відстоїть від нижнього краю погона на 37 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 57) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та центральним просвітом чорного кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 21 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм. Над трикутником розміщено четверту зірку так, щоб її центр відстояв від центра верхньої зірки на 20 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 58) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та центральним просвітом чорного кольору, на якому розміщено рівностороннім трикутником три зірки. Довжина сторони трикутника 21 мм. Центри нижніх зірок відстоять від нижнього краю погона на 15 мм.
Посадовий наплічний знак (погон) ААА (малюнок 59) являє собою погон золотого кольору із зовнішнім кантом крапового та центральним просвітом чорного кольору, на якому розміщено горизонтально дві зірки. Центри зірок відстоять один від іншого на 21 мм та від нижнього краю погона на 15 мм.
За оздобленням кашкетів службовців Державної митної служби України виділено наступні групи.
Кашкет Голови Державного комітету України з матеріального резерву та Першого заступника Голови Державного комітету України з матеріального резерву (малюнок 28) має абордажний ремінець у вигляді подвійного плетеного золотого шнуру та додаткове кантування краю козирка золотим галуном шириною 10 мм та гаптованим золотим лавровим та дубовим листям шириною 14 мм.
Кашкет ААА (малюнок 29) має абордажний ремінець у вигляді подвійного плетеного золотого шнуру та додаткове кантування краю козирка гаптованим золотим лавровим та дубовим листям шириною 14 мм.
Кашкет ААА (малюнок 30) має абордажний ремінець у вигляді подвійного плетеного золотого шнуру та додаткове кантування краю козирка золотим галуном шириною 10 мм.
Кашкет ААА (малюнок 31) має абордажний ремінець у вигляді подвійного плетеного золотого шнуру.

Похожие статьи

Блок

Блок