Государственная награда Украины «Орден Богдана Хмельницкого»

Государственная награда Украины
«Орден Богдана Хмельницкого»

Статут відзнаки Президента України «Орден Богдана Хмельницького»

 

1. Відзнаку Президента України «Орден Богдана Хмельницького» (далі — орден Богдана Хмельницького) засновано для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, зміцнення обороноздатності та безпеки України.

2. Орден Богдана Хмельницького має три ступені: орден Богдана Хмельницького І ступеня, орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Вищим ступенем ордена є І ступінь. Нагородження орденом Богдана Хмельницького здійснюється послідовно: третього ступеня, другого ступеня, першого ступеня.

3. Орденом Богдана Хмельницького І ступеня нагороджуються військовослужбовці та службовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Цивільної оборони України за визначні заслуги у справі захисту України та її народу.

4. Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджуються:

військовослужбовці та службовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Цивільної оборони України за особливу хоробрість, самовідданість і мужність, виявлені у захисті державних інтересів України;
учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. з нагоди 50-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

5. Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджуються:

військовослужбовці та службовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Цивільної оборони України за особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового і службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя;
учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної 1941-1945 рр., які виявили зразок мужності і самопожертви у боротьбі з фашистськими загарбниками.

6. Нагороджені орденом Богдана Хмельницького іменуються лицарями ордена Богдана Хмельницького.

7. Подання про нагородження орденом Богдана Хмельницького вносить міністр оборони України, міністр внутрішніх справ України, голова Державного комітету у справах охорони державного кордону України, начальник управління державної охорони України, командуючий Національною гвардією України, голова Служби безпеки України, начальник цивільної оборони України.

8. Орден Богдана Хмельницького вручає Президент України або за його уповноваженням керівник відповідного міністерства. комітету, місцевого органу влади і самоврядування, військового формування.

9. Нагородження орденом Богдана Хмельницького може бути проведено посмертно.

10. Орден Богдана Хмельницького І ступеня носить на шийній стрічці, орден Богдана хмельницького ІІ та ІІІ ступеня – на грудях з лівого боку.

11. У разі нагородження особи орденом Богдана Хмельницького посмертно знак ордена та орденська книжка передаються сім’ї нагородженого.

12. Знак ордена Богдана Хмельницького та орденська книжка після смерті нагородженого можуть бути передані спадкоємцями померлого до Комісії по державних нагородах України при Президентові України на постійне зберігання без права повернення.

13. Похорон лицаря ордена Богдана Хмельницького відбувається з військовими почестями.

Знак ордена 1-й степени (50x50 мм)

Знак ордена 1-й степени (50x50 мм)

Знак ордена 2-й степени (45x45 мм)

Знак ордена 2-й степени (45x45 мм)

Знак ордена 3-й степени (45x45 мм)

Знак ордена 3-й степени (45x45 мм)

Похожие статьи

Блок

Блок