Правила носіння форменого одягу Держрезерв України

Право на носіння форменого одягу мають всі співробітники Державного комітету України з матеріального резерву (далі Держрезерв) не залежно від посади, яку вони обіймають.

Правила носіння форменого одягу Держрезерв України

Правила носіння форменого одягу Держрезерв України

Формений одяг та знаки розрізнення співробітники Держрезерву використовують згідно цих Правил.
Носіння форменого одягу співробітниками Держрезерву під час виконання службових обов’язків обов’язкове.
Формений одяг установлюється повсякденний та парадно-вихідний й розподіляється на літній та зимовий.
Повсякденний формений одяг використовується під час виконання службових обов’язків. Парадно-вихідний формений одяг використовується в святкові дні, під час урочистостей та в позаслужбовий час. Дозволяється використовувати повсякденний формений одяг в позаслужбовий час.
Дата переходу з літнього форменого одягу на зимовий встановлюється наказом Голови Держрезерву.
Забороняється:
•    сполучати елементи форменого одягу та цивільного;
•    носити формений одяг під час лікування в лікарнях, санаторіях, перебування в будинках відпочинку;
•    тримати в кишенях великі предмети, що порушують зовнішній вигляд форменого одягу;
•    перебуваючи у форменому одязі переносити великі або неохайно загорнуті речі.
Особи, що порушують правила носіння форменого одягу та знаків розрізнення, притягуються до дисциплінарної відповідальності.
При носінні форменого одягу дотримуються загальноприйняті норми.
Формений кашкет та зимова шапка носяться так, щоб козирок знаходився на рівні брів, а кокарда на середній смузі обличчя.
Знятий головний убір треба тримати у лівій руці, що вільно опущена, таким чином, щоб кокарда була спрямована вперед, а нижній край головного убору – до себе.
Носіння на форменому повсякденному та парадно-вихідному одязі орденів, медалей, стрічок (колодок) орденів та медалей та відомчих нагрудних відзнак, кому вони належать, є обов’язковим. На повсякденному форменому одязі використовують стрічки (колодки) орденів та медалей. На парадно-вихідному – ордени, медалі та відомчі нагрудні відзнаки. Нагороди та відзнаки носяться у наступному порядку: ордени України, медалі України, ордени СРСР, медалі СРСР, іноземні ордени (за назвою країни в алфавітному порядку), іноземні медалі (за назвою країни в алфавітному порядку), відомчі нагрудні відзнаки. Ордени, медалі та відомчі нагрудні відзнаки носяться там, де це передбачено їх статутом або положенням про заснування.
До чоловічого літнього повсякденного форменого одягу відносяться: формений кашкет, сорочка з довгим рукавом сіро-сталевого кольору, краватка з зажимом, піджак з прикріпленими погонами, брюки, шкарпетки чорного кольору, черевики.
До жіночого літнього повсякденного форменого одягу відносяться: формений кашкет, блузка з довгим рукавом сіро-сталевого кольору, краватка з зажимом, жакет з прикріпленими погонами, спідниця або брюки, панчохи (колготки) чорного або тілесного кольору, черевики.
При літній повсякденній формі одягу й температурі повітря +20 градусів й вище дозволяється не використовувати формений кашкет й носити сорочку (для жінок – блузку) з коротким рукавом сіро-сталевого кольору, з або без краватки. В останньому випадку дозволяється носити сорочку (блузку) з розстібнутим верхнім ґудзиком. Кріплення до сорочки (блузки) погонів є обов’язковим.
До чоловічого літнього парадного форменого одягу відносяться: формений кашкет, сорочка з довгим рукавом білого кольору, краватка з заколкою, піджак з прикріпленими погонами, брюки, шкарпетки чорного кольору, черевики.
До жіночого літнього парадного форменого одягу відносяться: формений кашкет, блузка з довгим рукавом білого кольору, краватка з заколкою, жакет з прикріпленими погонами, спідниця, панчохи (колготки) чорного кольору, черевики.
До чоловічого зимового повсякденного форменого одягу відносяться: зимова шапка, пальто з прикріпленими погонами, кашне чорного кольору, шкіряні рукавички чорного кольору, сорочка з довгим рукавом сіро-сталевого кольору, краватка з зажимом, піджак, брюки, шкарпетки чорного кольору, черевики.
До жіночого зимового повсякденного форменого одягу відносяться: зимова шапка, пальто з прикріпленими погонами, кашне чорного кольору, шкіряні рукавички чорного кольору, блузка з довгим рукавом сіро-сталевого кольору, краватка з зажимом, жакет, спідниця або брюки, панчохи (колготки) чорного або тілесного кольору, черевики.
До чоловічого зимового парадного форменого одягу відносяться: зимова шапка, пальто з прикріпленими погонами, кашне білого кольору, шкіряні рукавички чорного кольору, сорочка з довгим рукавом білого кольору, краватка з зажимом, піджак, брюки, панчохи чорного кольору, черевики.
До жіночого зимового парадного форменого одягу відносяться: зимова шапка, пальто з прикріпленими погонами, кашне білого кольору, шкіряні рукавички чорного кольору, блузка з довгим рукавом білого кольору, краватка з зажимом, жакет, спідниця або брюки, панчохи (колготки) чорного або тілесного кольору, черевики.
Під час роботи у приміщенні дозволяється носити формений одяг без форменого кашкета та піджаку (для жінок – жакета), але в останньому випадку обов’язково з прикріпленими до сорочки (для жінок – до блузки) погонами. Під час роботи у приміщенні в зимовий період дозволяється носити на сорочку светр з прикріпленими погонами. Светр дозволяється носити в зимовий період під пальто замість або разом з піджаком (для жінок – замість або разом з жакетом).

Похожие статьи

Блок

Блок