Вадим Денисенко: Хибне враження про швидкі переговори: Путін не готовий до них -- Блоги | OBOZ.UA


В останні тижні ми всі опинилися в ситуації, коли результативні переговори здаються неминучими. Давайте детальніше проаналізуємо, наскільки це може бути здійсненно.

1. Початок повномасштабного вторгнення в 2022 році можна пояснити двома основними факторами:

Путін був впевнений, що швидке військове втручання дозволить йому відновити статус третього світового полюса та відновити повний контроль над пострадянськими країнами.

2) Він вірив, що захоплення України, а також подальше приєднання Білорусі та Казахстану стане ключем до стримування повзучої деславʼянизації Росії. На цю тему була підготовлена доповідь під назвою "Біла раса Путіна. Демографічні аспекти російсько-української війни", яка буде представлена в середу, 20 листопада, у книгарні Наш Формат. Автори доповіді — Юрій Вишневський та я, ваш покірний слуга. Це дослідження підготувало видання Ділова Столиця. Запрошую всіх зацікавлених відвідати офлайн-презентацію.

2. Дуже важливо звернути увагу на те, що ЖОДНА з цих цілей на сьогодні не досягнута (як на мене і не може бути вже досягнута, але в Кремлі це не розуміють). І це ключовий момент для розуміння того, як себе буде поводити Путін під час переговорів з Трампом.

3. Другий важливий момент, на який треба звернути увагу - зміна національної ідеї Росії після виборів імператора Путіна в березні 2024 року. З цього моменту головна національна ідея Росії звучить так: "Путін хоче жити максимально довго і померти в кріслі Президента своєю смертю". Всі рішення Росії приймаються виходячи з цієї ідеї. Тому, коли ми аналізуємо те, чи може Путін зараз погодитися на заморозку конфлікту, то маємо дати відповідь на питання: що для його життя менш загрозливе - мир чи продовження війни. Однозначної відповіді немає, але виходячи з нинішніх реалій, виглядає так, що продовження війни ще деякий час може бути більш комфортним (закінчення війни потребує вирішення маси соціальних питань, до яких Росія не готова. Звичайно, ці питання нікуди не подінуться, але вони можуть мʼякше сприйнятися суспільством в разі безумовної не навʼязаної ззовні перемоги. А мир на умовах Трампа буде багатьма в Росії сприйматися, як навʼязана ззовні не безумовна перемога.

4. Необхідно зазначити, що Путін дуже боїться бути приниженим, і зараз йти на переговори на умовах Трампа було б для нього саме таким приниженням.

5. Проте існує один важливий аспект: зростаюча економічна та технологічна залежність Росії від Китаю, яка може перетворитися на серйозну національну загрозу. Незважаючи на оптимістичні заяви офіційної статистики та навіть думки деяких шанованих російських дослідників, рівень життя в Росії продовжує знижуватися. Хоча це падіння не призведе до катастрофи, подібної до тієї, що мала місце у 1989-1991 роках, воно може стати причиною тривалої стагнації економіки країни в найближчі десять років. І це цілком усвідомлює Путін.

6. Перспективність ведення переговорів визначається двома основними чинниками: усвідомлення економічних ризиків та реакція самого Путіна на запитання "Чому це не є приниженням".

7. На мою думку, Путін наразі не готовий до діалогу. Крім того, в США, здається, не враховують психологічний аспект, що впливає на його рішення. Відповідь на питання про можливість переговорів залежатиме від того, чи вдасться "перебороти" чи "не перебороти" ці внутрішні труднощі.

Related posts