4 основні можливості Android, які iPhone поки що не пропонує


Від часу виходу першого iPhone від Apple минуло вже 17 років, і цей смартфон продовжує бути одним з найбільш вподобаних у всьому світі. Прихильники цієї лінійки цінують не лише елегантний вигляд, але й потужну апаратну основу.

Однак, попри високий стандарт обладнання, існують певні функції, які Apple досі не реалізувала. Хоча їхня відсутність не є критично важливою для користувачів, які звикли до iPhone, більшість з цих можливостей доступні в Android-пристроях. Навіть після впровадження деяких корисних оновлень у серії iPhone 16, зазначені нижче функції все ще залишаються поза увагою Apple.

Незважаючи на те, що Apple постійно вдосконалює автономність своїх смартфонів, дозволяючи їм працювати більше доби на одному заряді, підхід компанії до процесу зарядки залишився незмінним. Потужність зарядних пристроїв для iPhone 16 обмежена 25 Вт, якщо використовується відповідний адаптер.

Деякі Android-пристрої здатні підтримувати зарядку з не дуже високою потужністю: наприклад, телефони Samsung забезпечують до 45 Вт, а Google – до 37 Вт. Натомість OnePlus 12 пропонує вражаючу зарядку на 100 Вт, тоді як Xiaomi 14 Ultra – на 90 Вт, що робить повільну зарядку iPhone дедалі менш привабливою. Apple стурбована можливим негативним впливом швидкого заряджання на довговічність акумулятора, проте незначне підвищення потужності могло б стати прийнятним компромісом.

У 2017 році компанія Apple прийняла рішення замінити фізичний сканер відбитків пальців на технологію Face ID в моделі iPhone X. Це стало вдалою інновацією, яка дозволила розширити екран, не жертвуючи при цьому рівнем біометричної безпеки.

Проте, хоча сканери під дисплеєм вже стали звичним елементом для багатьох Android-пристроїв, Apple досі не впровадила цю технологію у своїх моделях. Багато смартфонів на Android використовують оптичні сенсори, але ультразвукові рішення, такі як у Samsung Galaxy S24 Ultra та Google Pixel 9 Pro XL, демонструють значно вищу швидкість та надійність у роботі.

Також слід зазначити, що компанії, такі як Honor і Google, реалізували системи розпізнавання обличчя, які забезпечують високий рівень безпеки для доступу до банківських додатків. Натомість Apple не презентувала нову версію Face ID або альтернативні рішення для біометричної аутентифікації.

Стів Джобс у своїй презентації iPhone критично висловлювався про стілус, назвавши його зайвим. Проте, у 2015 році Apple випустила власний стілус -- Apple Pencil, який підтримує чутливість до натискання та розпізнавання нахилу.

Попри прогрес у технологіях, Apple Pencil все ще може використовуватись виключно з iPad. Введення стілусу для iPhone, зокрема для таких моделей, як iPhone 16 Pro Max, могло б стати важливим кроком вперед. Це могло б реалізовуватись за аналогією з Galaxy S24 Ultra, який має вбудований стілус у своєму корпусі.

Хоча компанія Apple інтегрувала дисплеї з частотою 120 Гц в моделі iPhone 13 Pro та 13 Pro Max, інші телефони, які з'явилися на ринку після них, мають лише 60 Гц. Це призводить до меншої плавності під час прокрутки або гри.

Ціни на моделі iPhone 16 та iPhone 16 Plus, які не оснащені дисплеєм з високою частотою оновлення, залишаються досить значними. Це зменшує їхню привабливість в порівнянні з рядом доступних смартфонів.

Хоча всі ці відсутні функції можуть засмучувати, вони навряд чи вплинуть на популярність iPhone 16, який залишається одним з найкращих на ринку завдяки низці інших очікуваних оновлень, включно з тими, які ще не з'явилися на Android-пристроях.

Related posts