5 помилок, які сповільнять процес розбору речей
Чудово мати чітке уявлення про свої дії перед початком прибирання. Використання різних методів може сприяти створенню ефективної стратегії, підтриманню організованості та наданню впевненості у виконанні завдань.
Наприклад, коли ви займаєтеся прибиранням лише в одній кімнаті, варто почати з верхніх полиць, а потім переходити до нижніх.
Проте, якщо ви плануєте навести порядок у своєму домі, можливо, варто застосувати більш ефективний підхід. Наприклад, можна залишати тільки ті речі, які "викликають радість", а решту – відпустити.
В залежності від масштабу вашого проекту з організації, час, який знадобиться, може варіюватися від кількох годин до декількох днів. Не намагайтеся впоратися з усім одразу — це лише призведе до поспіху і, як наслідок, до менш якісного результату.
Перед тим як розпочати прибирання, важливо оцінити його масштаб і скласти план дій, включивши в нього паузи для відпочинку. Якщо процес вимагатиме значного часу, переконайтеся, що ви не приступаєте до нього в моменти, коли це може заважати вашому звичному ритму життя.
Наприклад, не варто займатися розбором свого гардеробу в неділю ввечері, коли вам знадобиться одяг на робочий тиждень. Краще відкласти цю справу на інші вільні дні.
Емоційно навантажені предмети, наприклад, дитячі речі та фотографії, є одними з найбільш складних для впорядкування. Це пов'язано з тим, що вони викликають в нас глибокі почуття, що робить їх особливо значущими, і відпустити їх буває непросто.
Саме з цієї причини фахівці в галузі організації простору одностайні в думці, що не варто починати процес прибирання з речей, що викликають емоції. Швидше за все, вам знадобиться чимало часу, щоб досягти помітного результату.
Перебирати фотографії та листи може бути як весело, так і трохи сумно, але одне можна сказати точно: якщо ви почнете з них, то точно застрягнете в пам'яті і, можливо, ніколи не дійдете до прибирання чогось іншого.
Слід почати процес сортування з великих меблів, а потім поступово переходити до менших предметів.
Таким чином, ви зможете швидше оцінити результати своїх зусиль. Крім того, рекомендується працювати з категоріями в наступному порядку: одяг, книги, документи, а на завершення – сентиментальні предмети.
Орієнтуючись на категорії замість окремих кімнат, ви отримаєте змогу оцінити всю вашу власність в цілому, що значно спростить процес ухвалення рішень щодо того, що варто зберегти.
Найкращий порядок буде різним для різних людей, але найкраще почати з найпростіших речей, щоб підтримувати мотивацію, і тих областей, які матимуть найбільший вплив на ваш день.
Для багатьох з нас прибирання - не найприємніша справа, але є способи зробити її більш корисною. Пам'ятайте, що все, що ви віддаєте, не пропадає даремно, а слугує комусь іншому.
Таким чином, предмети стануть більш цінними, якщо їх використовувати, а не просто зберігати в шафі без діла. Слід уникати думок на кшталт "а раптом знадобиться"; це може бути виправданим для речей, які можуть бути корисними в екстрених ситуаціях, однак зазвичай така логіка охоплює занадто багато предметів.
Задумайтеся, коли востаннє ви використовували цей предмет і чи були ви раніше обізнані про його наявність. Якщо відповідь негативна, то, імовірно, ви не будете відчувати його відсутності.