6 вересня: сьогодні відзначається церковне свято, тому деяким людям рекомендується утриматися від роботи.


Яке церковне свято відзначають 6 вересня за новим і старим стилем, заборони цього дня, у кого іменини.

6 вересня за новим церковним календарем відзначають диво Архістратига Михаїла в Хонех, а також чудотворну ікону Богородиці Києво-Братської. У народі цей день отримав назву Михайлове чудо. Ми розповімо про звичаї та прикмети, пов'язані з 6 вересня, а також про святкування, яке відбувається у церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України адаптувалася до нового календарного стилю, внаслідок чого всі православні свята з фіксованою датою відзначаються на 13 днів раніше. Проте деякі віряни все ще дотримуються традиційного календаря, оскільки використання старого стилю залишається правом релігійних спільнот і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

6 вересня за новим церковним календарем (19 вересня за старим) відзначається пам'ять чуда Архістратига Михаїла в Хонех, а також день вшанування ікони Божої Матері Києво-Братської.

Архангел Михаїл у християнській традиції є одним із найвідоміших небесних істот, який вважається лідером небесних сил, переможцем сатани та героєм багатьох легенд. Термін "архістратиг" перекладається як "командувач святого війська Ангелів і Архангелів". Архангела Михаїла вшановують двічі на рік: у вересні святкують Спогад про чудо в Хонех, відоме як Михайлове диво, а в листопаді — Собор Архістратига Михаїла. Раніше ми вже ділилися інформацією про свято Михайлове диво, його нові традиції, звичаї та заборони на цей день.

***

Чудодійна Києво-Братська ікона Божої Матері є одним з найулюбленіших іконографічних образів Києва. Згідно з легендою, цей образ вперше з'явився в 1654 році і спочатку знаходився в Борисоглібській церкві у Вишгороді, розташованому неподалік від столиці. У 1662 році, під час війни з Польщею, храм зазнав руйнування від рук кримських татар, і ікону скинули в Дніпро. Річка винесла святиню на київський Поділ, де її виявили і перенесли до Братського монастиря, що й стало причиною отримання образом своєї назви.

У 1919 році монастир було закрито, і в результаті цього ікона потрапила в забуття. Однак подальші дослідження виявили, що цей образ став частиною п'яти святинь, які в 1926 році були передані до Всеукраїнського музейного містечка в Києво-Печерській лаврі.

На початку 2000-х працівники Національного художнього музею України знайшли "зображення" Братської Богородиці у фондах музею. Було встановлено, що у 1926 році ікона потрапила до Києво-Печерської лаври, а в 1948 році її зафіксували в обліковій документації музею. Список, що містить інформацію про цю ікону початку XVIII століття, зберігається в Національному художньому музеї України.

Церковне свято 6 вересня за старим стилем

Раніше УНІАН повідомляв про сьогоднішнє церковне свято, яке відзначається за старим стилем календаря. У цей день вшановується пам'ять священномученика Євтихія, єпископа та учня апостола Іоана Богослова. Також розглядаються традиції, що стосуються дозволених і заборонених дій у цей особливий день.

Прикмети цього дня надають інформацію про те, якою буде погода найближчими днями, а також як складуться зима і весна:

У народному календарі 6 вересня відзначається свято Михайлів день, також відоме як Михайлове чудо. Вважається, що саме в цей день стартують осінні заморозки - "Михайло охоплює морозом". За легендою, в цей день Архістратиг Михайло морозом знищує всю нечисть.

6 вересня, як і в будь-який інший день, Церква засуджує конфлікти, грубі слова, помсту, плітки та наклепи. Вона виступає проти осуду, заздрощів, жадібності та відчаю. Важливо не відмовляти тим, хто звертається за підтримкою.

У цей святковий день існує декілька суворих народних заборон: вважається, що не слід займатися працею або використовувати гострі та колючі предмети — заборонено різати, рубати чи колоти.

Цього дня добре піти до храму - у святого Архангела Михаїла просять зцілення від різних хвороб, захисту від зла, недобрих людей. Біля образу Богородиці моляться з проханнями про благословення, звертаються до Києво-Братської ікони Божої Матері в разі нападу ворогів, заради захисту Батьківщини.

У народі існує традиція, що в це свято потрібно знайти примирення з усіма, з ким виникли конфлікти чи з ким залишилися непорозуміння. Згідно з звичаєм, дівчата на день Михайла випікають пиріг, всередині якого прихована каблучка – та, кому вона дістанеться, скоро стане нареченою.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Михайло, Всеволод, Костянтин, Дмитро, Іван, Фекла, Макар, Андрій, Давид, Кирило.

За старим стилем іменини святкують Арсеній, Георгій, Максим, Петро, Кузьма.

Related posts