Служба безпеки України повідомила про підозру 64 керівникам медико-соціальних експертних комісій, внаслідок чого було анульовано понад 4 тисячі сертифікатів про інвалідність. - Новини bigmir)net


Служба безпеки активно викриває великі корупційні угоди в медико-соціальних експертних комісіях, тісно взаємодіючи з іншими правоохоронними структурами.

У 2024 році 64 посадові особи медико-соціальних експертних комісій отримали підозру, а більш ніж 4 000 рішень про інвалідність - скасовано. Про це повідомив голова СБУ Василь Малюк після засідання РНБО, пише пресслужба відомства.

Він підкреслив, що Служба безпеки активно викриває масштабні корупційні схеми, що існують у медико-соціальних експертних комісіях, завдяки тісній співпраці з іншими правоохоронними структурами.

У 2024 році Служба безпеки України повідомила про підозру у скоєнні злочинів 64 чиновникам Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), а ще 9 осіб уже було засуджено. Крім того, з ініціативи українських спецслужб було скасовано 4106 рішень щодо визнання інвалідності, які були винесені на підставі фіктивних документів.

"Служба безпеки послідовно займається протидією загрозам національній безпеці, зокрема тими, що підривають обороноздатність країни. Серед її завдань – ретельне розслідування випадків зловживань у системі МСЕК, які суттєво заважають мобілізаційним заходам. Ми вже маємо певні результати і в майбутньому продовжимо рішуче боротися з такими ганебними проявами," – підкреслив Василь Малюк.

В результаті операції СБУ було розкрито та припинено діяльність восьми організованих злочинних груп, які включають представників Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у різних областях України.

У Харківській області було розгромлено організовану злочинну групу, до складу якої входили 13 представників обласної медико-соціальної експертної комісії. Під час проведення обшуків у них було знайдено понад 650 тисяч доларів. Зловмисники займалися продажем підроблених медичних висновків особам, які намагалися уникнути військового обліку через проблеми зі здоров'ям.

У Рівненській області було виявлено ще 29 осіб, які входили до складу місцевих медико-соціальних експертних комісій та лікарсько-консультативних комісій. Ці люди надавали допомогу призовникам у уникненні військової служби. За певну винагороду вони підробляли медичні документи для своїх клієнтів, надаючи їм статус інваліда. Внаслідок цієї діяльності чиновники змогли заробити понад 350 тисяч доларів.

У Миколаєві було виявлено очільницю обласної медико-соціальної експертної комісії, яка володіла понад 450 тисячами доларів, колекцією золотих прикрас та трьома квартирами в Одесі, які не були задекларовані. Щоб приховати своє матеріальне становище, чиновниця "передала" більшу частину свого майна своєму синові - студенту медичного університету, який є громадянином Росії.

У Закарпатті розгорівся гучний скандал, пов'язаний з головою обласної медико-соціальної експертно-консультативної комісії та трьома її спільниками. Вони за різноманітні суми хабарів оформляли інвалідність, щоб уникнути військового обліку. Окрім цього, Служба безпеки України проводить перевірки щодо незаконного отримання інвалідності деякими посадовими особами, і наразі це стосується близько 2,4 тисячі людей.

"Підкреслюю, що у боротьбі з незаконними практиками в діяльності МСЕК Служба безпеки активно співпрацює з Міністерством охорони здоров'я, а також з Національною поліцією та Державним бюро розслідувань. Ми разом зосереджуємо зусилля на ліквідації всіх форм корупції в системі медико-соціальних експертних комісій," - зазначив Василь Малюк.

Ознайомтеся також: Служба безпеки України затримала співробітницю ФСБ, що займалася шпигунством на користь загарбників у Донецькій області.

Нагадаємо, у голови Миколаївської МСЕК виявили 450 тисяч доларів, а її син має паспорт РФ. Також чиновниця оформила собі та синові 2 групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг та соціальних виплат.

Related posts