700 навчальних закладів отримають фінансову підтримку від ЮНІСЕФ для зимової підготовки та оновлення своїх їдалень.


З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

Підготовка до зимового сезону

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 року № 1114, кожна з обраних навчальних закладів отримає 290 500 гривень для забезпечення підготовки до зимового сезону.

Всі заклади доступні за цим посиланням.

"Спільна мета уряду і донорів -- забезпечити безперервність освіти та створити комфортні умови для навчання, особливо в зимовий період, підсилюючи ті школи, які попри складні виклики війни продовжують надавати освіту очно. Під час розподілу коштів комісія акцентувала увагу на тому, що потрібно охопити якомога більше громад у кожній області. Це дало змогу забезпечити підтримку не лише великим громадам, а й меншим населеним пунктам. Такий підхід сприяв більш справедливому та географічно диверсифікованому розподілу ресурсів, що своєю чергою дозволило задовольнити потреби більшої кількості учнів у різних регіонах", -- зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.

В рамках підготовки до зимового сезону установи можуть витрачати фінансові ресурси на наступні потреби:

Оновлення шкільних харчоблоків

Певна частина коштів -- до 83 000 грн -- може бути використана на ремонт і модернізацію шкільних їдалень. Залучення коштів на харчування здійснюється за ініціативою МОН спільно з Мінреінтеграції у межах впровадження реформи шкільного харчування в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Отже, установи мають можливість підтримати національну реформу в сфері харчування. Таким чином, фінансова підтримка може бути направлена на:

Нагадуємо, що нещодавно міністр освіти Лісовий заявив про брак 3 300 потужних генераторів у школах, які є необхідними для підтримки нормального освітнього процесу під час зимових відключень електрики.

Related posts