Збільшення ППО та дозволи на удари по Росії: Зеленський взяв участь у зустрічі "Рамштайн"


Володимир Зеленський вперше особисто взяв участь у засіданні "Рамштайну". До цього моменту президент звертався до держав-учасниць тільки через онлайн-платформи. Тетяна Логунова проаналізувала, з якими повідомленнями прибув президент, з ким він зустрівся та яку підтримку зміг отримати.

Особливе та важливе. На 24-му засіданні групи "Рамштайн" вперше в історії цього формату взяв участь президент України.

Ллойд Остін, глава Міністерства оборони Сполучених Штатів:

Як ви всі вже знаєте, сьогодні у нас особливий гість - президент Зеленський.

Раніше Володимир Зеленський декілька разів звертався до учасників важливих засідань Контактної групи з оборонних питань України через відеозв'язок. Проте цього разу він прибув особисто. Мета його візиту – донести союзникам інформацію про ситуацію на фронті та про дії українських військових у Курській області.

Володимир Зеленський, глава української держави:

Це прикордоння стало місцем, з якого путін мав намір розширити конфлікт на українській землі. Він планував новий наступ на наше місто Суми. Проте ми змогли змінити хід подій, і завдяки нашому контрнаступу перенесли війну в глибини Росії. Нині ми контролюємо понад 1300 квадратних кілометрів території в Курській області, що охоплює близько ста населених пунктів. Наші дії дозволили усунути загрозу нового наступу з боку Росії на місто Суми.

Президент звернувся до партнерів з проханням про підтримку. Він підкреслив необхідність додаткових систем протиповітряної оборони для захисту українських міст від російських ракетних атак. Також була озвучена потреба у більшій кількості озброєння, щоб звільнити території, що перебувають під окупацією, з акцентом на далекобійні системи.

Володимир Зеленський, глава української держави:

Я радий, що на цьому заході представлені Сполучені Штати, Велика Британія, Франція та Італія. Хочу відверто підкреслити це, щоб уникнути будь-яких непорозумінь. Завдяки нашій спільній сміливості ми здійснили кілька важливих операцій, зокрема в Криму, що допомогло відновити безпеку в Чорному морі та забезпечити наші продовольчі поставки. Наразі ми чуємо, що ваша позиція щодо далекобійних озброєнь залишається незмінною. Але ми спостерігаємо зміни в контексті ракет ATACMS, Storm Shadow і SCALP — виникає дефіцит ракет і співпраці. Це стосується навіть територій, які були окуповані Росією, зокрема Криму. Ми вважаємо такі дії невірними. Нам необхідно мати можливості для далекобійних ударів не лише по окупованих територіях України, а й по російських об'єктах, щоб Москва була стимульована шукати мирне вирішення.

Знімати обмеження на удари по російській території партнери поки не готові. Позиція Сполучених Штатів така: в України є власні засоби для ураження цілей за межами радіуса дії ATACMS та Storm Shadow. Дозвіл бити по них ще й західною зброєю - не стане вирішальним у війні.

Ллойд Остін, глава Міністерства оборони Сполучених Штатів:

Ми завжди говорили, що не існує одного-єдиного способу, який сам по собі буде вирішальним у цій війні. Потрібна комбінація різних засобів та їхня інтеграція для досягнення найкращого результату. Тож ми й надалі зосереджуватимемося на тому, щоб українці мали все необхідне для успіху.

На зустрічі в "Рамштайні" Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової підтримки на суму 250 мільйонів доларів. До його складу входять ракети "Stinger", боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм, а також протитанкові комплекси "Javelin". Німеччина, у співпраці з партнерами, пообіцяла передати велику кількість танків - 77 одиниць "Леопардів", а також самохідні артилерійські установки.

Борис Пісторіус, глава Міністерства оборони Німеччини:

Ми надамо Україні 12 сучасних гаубиць. Шість цього року, решту - наступного. Їхня загальна вартість 150 мільйонів євро.

Нідерланди, Канада та Іспанія також пообіцяли надати нові партії військової допомоги.

Під час короткого візиту до Німеччини Володимир Зеленський провів особисту зустріч з канцлером Олафом Шольцом. Переговори відбулися без присутності журналістів, без пресконференцій та офіційних заяв. Основною темою обговорення стали питання військової допомоги та політичної підтримки, зокрема у контексті підготовки до Другого миру саміту.

Related posts