Бізнес звертається до НАЗК з проханням реалізувати антикорупційну експертизу Національної стратегії доходів до 2030 року.


Громадські організації звернулися до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) із проханням провести антикорупційну експертизу Національної стратегії доходів до 2030 року.

Про це йдеться в заяві асоціацій на сайті аналітичного центру CASE Україна у вівторок.

"Ми хочемо звернути увагу Національного агентства із запобігання корупції, що в тексті цієї Національної стратегії доходів нами вбачається значна кількість корупціогенних чинників, безпосередньо зазначених у Методології проведення антикорупційної експертизи, що може мати катастрофічні наслідки як для приватного сектору, так і для економіки України загалом", - зазначається у заяві.

Відповідно до поданої заяви, автори звернення підкреслюють, що серед чинників, які сприяють корупції в Національній стратегії, важливими є надання податковим органам можливості доступу до банківської інформації, стягнення податкових боргів без судового рішення, а також впровадження підстав для перевірок підприємств, що працюють за спрощеною системою оподаткування.

Також, на думку заявників, корупції можуть сприяти надання правоохоронних функцій митним органам, делегування органам місцевого самоврядування додаткових податкових повноважень і повноважень органів контролю та закріплення принципу презумпції винуватості платників податків.

Зазначається, що Нацстратегія доходів потребує не часткового доопрацювання, а повного переопрацювання та нового затвердження на основі принципів рівності органів контролю та платників податків перед законом, презумпції правомірності рішень платника податків, гарантій дотримання законних прав платників податків.

Крім того, громадські організації наполягають на встановленні чітких запобіжників щодо недопущення будь-яких корупційних та інших зловживань податковими та митними органами.

Звернення підписали Українська Рада Бізнесу, Торгово-промислова палата України, Рада міст захисту ФОПів, ГО "Асоціація приватних роботодавців", ГС "НОРТ", ГС "Нацплатформа МСБ", ГО "Всеукраїнська професійна асоціація підприємців", бізнес-асоціація "4Бізнес", ГО "Мікробізнес Волині", ГО "Мрія", ГО "Центр громадського контролю", просвітницька ініціатива "Останній капіталіст", ГО "Інститут соціально-економічної трансформації", ГС "Центр соціально-економічних досліджень - CASE Україна".

Нагадаємо:

Related posts