Брюссель очікує, що Україна відновить діяльність мовників замість телемарафону "Єдині новини".
Європейська комісія уперше виступила з чіткою публічною критикою так званого телемарафону і заявила, що Україна має працювати над відновленням плюралістичного медіаландшафту.
Цю інформацію містить звіт Європейської комісії про досягнення країн-кандидатів, в тому числі України, який доступний редакції "Європейської правди".
Одне з основних зауважень з боку Брюсселя стосується фінансування телемарафону "Єдині новини" з державного бюджету. Крім того, висловлено занепокоєння щодо об'єктивності цього телемарафону.
"У 2023 році український уряд інвестував державні кошти в проєкт телевізійного марафону. Варто переоцінити, чи є це найкращий майданчик для вільної дискусії", - йдеться у документі.
Єврокомісія також висловила зауваження щодо телеканалу "Рада", який, відповідно до своїх завдань, повинен був "інформувати про діяльність парламенту, включаючи роботу опозиційних представників". Відомо, що телеканал "Рада" піддається критиці за недостатню представленість опозиційних сил, а також за те, що трансляція парламентських засідань, яка була призупинена в 2022 році, досі не поновилася.
Документ, в якому Європейська Комісія висловила ці важливі зауваження, становить складову щорічного звіту про всі держави-кандидати, серед яких є і Україна. У цьому звіті, зокрема, розглядається виконання державами основоположних цінностей ЄС, серед яких знаходиться також повага до свободи слова та свободи вираження думок.
Також у цьому звіті Єврокомісія визначає задачі країн-кандидатів на найближчий час. Дотично до роботи телевізійних мовників у документі міститься відповідна норма: ЄС чекає, що влада України буде "поступово відновлювати прозорий, плюралістичний і незалежний медіаландшафт", поступово знімаючи обмеження, причому це очікування не пов'язане із завершенням воєнного стану.
Як зазначає "ЄвроПравда", у документі йдеться про те, що Європейський Союз висловлює задоволення діяльністю Верховної Ради, проте зауважує наявність певних труднощів в опозиційних силах.
Також у звіті Єврокомісія визнала, що Україна виконала вимоги 2022 року, у тому числі щодо угорців.
"Європейська правда" працює над більш глибоким дослідженням звіту, присвяченого Україні.
Читайте також аналіз попереднього звіту щодо усіх країн-кандиатів у статті "Рейтинг євроінтеграції-2023: хто випереджає Україну на шляху до ЄС та чи реально їх наздогнати"