Частка Росії на європейському ринку зрідженого газу збільшилася до 20%.


У першій половині року частка російського газу в імпорті зрідженого газу до Європейського Союзу досягла 20%, порівняно з 14% в аналогічний період минулого року.

Про це пише Bloomberg із посиланням на дані Агентства співробітництва регуляторів енергетики, енергетичного наглядового органу блоку, передає enkorr.

Як зазначається, хоча Росія вже не виконує роль основного постачальника газу до Євросоюзу через те, що більшість трубопроводів зупинено або порушено, скраплений газ з цієї країни все ще залишається важливим елементом енергетичної безпеки Європи.

У третьому кварталі загальний імпорт охолодженого пального в Європейському Союзі досяг найнижчого показника з 2021 року. Як зазначено в звіті, частка стиснутого газу з США залишалася стабільною на рівні приблизно 45% протягом цього періоду, в той час як частка газу з Катару зменшилася до 12%.

Катарський скраплений газ відправляється переважно в Азію, оскільки танкери уникають транзиту через Червоне море через напади бойовиків-хуситів на комерційні судна. Зміна торговельних потоків також дозволила збільшити кількість російського скрапленого газу на європейському ринку.

В даний час Європейський Союз активно працює над зменшенням своєї залежності від російських постачань газу, незважаючи на те, що поставки продовжують надходити до регіону. Договір щодо транзиту газу через Україну завершується наприкінці року, і уряди шукають альтернативні варіанти для забезпечення своїх потреб.

На початку цього року Європейський Союз вперше вирішив ввести обмежені санкції щодо російського скрапленого газу.

Європейські санкції проти російського СПГ

Як повідомлялося, 24 червня Рада Європейського Союзу ухвалила чотирнадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії у відповідь на її агресію в Україні.

Новий пакет містить санкції проти додаткових 116 фізичних та юридичних осіб, які несуть відповідальність за дії, що ставлять під загрозу територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

Нові обмеження також охоплюють заходи проти російського скрапленого газу. Зокрема, для того щоб гарантувати, що європейські об'єкти не використовуються для перевантаження російського скрапленого природного газу в треті країни, а отже, зменшити доходи Росії, ЄС запровадить заборону на послуги з перевантаження російського СПГ на своїй території для подальших операцій з його перевезення в інші держави.

Вказується, що це охоплює як перевалку вантажів з одного судна на інше, так і з судна на берег, а також процеси перевантаження. Це не стосується імпорту, а лише реекспорту товарів до третіх країн через територію Європейського Союзу.

Європейська комісія буде уважно моніторити реалізацію та еволюцію цього рішення і має можливість запропонувати заходи щодо пом'якшення, якщо виникне така потреба.

Окрім того, Європейський Союз накладе заборону на нові інвестиції та поставки товарів, технологій і послуг, необхідних для завершення будівництва проектів зрідженого природного газу, таких як "Арктик СПГ 2" і "Мурманськ СПГ". Крім цього, введено обмеження на імпорт російського СПГ через термінали ЄС, які не підключені до газової інфраструктури.

Related posts