Чи може "сусід працювати в ТЦК": новий міф від російських пропагандистів.
На одному з телеграм-каналів було виявлено інформацію, начебто військовослужбовці ТЦК можуть працювати на цивільних роботах, а в ТЦК "підпрацьовувати" у вільний від основної діяльності час. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Полтавського ОТЦК та СП.
Зображення: колаж від порталу "Коментарі"
Випадок, зафіксований на скріншоті, нібито стався поза межами Полтавської області. Проте в ТЦК підкреслюють, що такі вигадки не мають жодних підстав і не витримують критики.
Військовослужбовці всіх ТЦК та СП, так само як і представники інших підрозділів Збройних Сил України, передусім є військовими. Служба у війську – це особлива форма державної служби. Кожен військовослужбовець виконує свої обов'язки цілодобово. Ніхто з військових не має можливості "підпрацьовувати" у військовій сфері, маючи іншу роботу.
В черговий раз закликаємо наших читачів перевіряти отриману інформацію та уникати маніпулятивних повідомлень", - наголосили у Полтавському ОТЦК та СП.
Раніше інформаційний ресурс "Коментарі" інформував про:
"Не слід створювати негативний образ ТЦК": Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликала медіа до обережності.
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликає медіа до коректного та професійного підходу у висвітленні чутливих тем, зокрема процесу мобілізації та діяльності ТЦК. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на звернення Нацради.
Зазначається, що ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку ворога.
"Ключовим є те, щоб українські медіа чітко розрізняли правдиву інформацію від російських дезінформаційних кампаній, використовуючи виключно офіційні та надійні джерела. Це має велике значення для забезпечення національної безпеки. Противник активно намагається сформувати у суспільстві негативне ставлення до мобілізаційних процесів, "демонізуючи" територіальні центри комплектування та їх працівників. Основна мета цих дій - зупинити мобілізацію, спровокувати розбрат у суспільстві, посіяти паніку і хаос, що, в свою чергу, може призвести до зниження обороноздатності нашої держави", - підкреслюють в Національній раді.