Причини можливого історичного тріумфу німецьких прихильників Путіна та його наслідки


Вже цього вікенду проросійські сили можуть відзначати перемогу на місцевих виборах у двох східнонімецьких федеральних землях: Саксонії та Тюрингії.

Мова йде про політичну партію "Альтернатива для Німеччини" (АдН), відому своїми широкими зв'язками з Росією, а також про ультраліву силу під назвою "Альянс Сари Вагенкнехт" (BSW), яка завдяки своїм високим рейтингам має можливість впливати на формування місцевих коаліцій.

Регіональні вибори у Німеччині мають стати своєрідним тестом перед загальнонаціональним голосуванням за рік.

Ці вибори, особливо в світлі розмов про можливе зменшення обсягів німецької допомоги, набувають дуже великого значення і для нашої держави, попереджає журналістка "Європейської правди" Іванна Костіна в статті Загроза з двох флангів: як "друзі Путіна" можуть вперше отримати владу у Східній Німеччині. Далі - стислий її виклад.

Саксонія є найбільшою з трьох земель, де у вересні проходять вибори до ландтагів (земельних парламентів).

На даний момент управління регіоном здійснюється коаліцією, до якої входять Християнсько-демократичний союз (ХДС), "Зелені" та Соціал-демократична партія (СДПН), а керівництво очолює добре відомий в українських колах Міхаель Кречмер.

Відомого, на жаль, не з кращого боку. Зокрема, він закликав до скорочення військової підтримки України і до переговорів про мир. А перед цим - пропонував Україні поступитися частиною своєї території заради припинення вогню.

Його позиція у цьому сенсі не збігається з магістральною лінією ХДС.

Проте вона цілком вписується в загальні настрої на сході Німеччини, жителі якого більш сприйнятливі до антизахідної пропаганди і досі зберігають певні сентименти до Росії.

Кречмер і досі утримує позицію найпопулярнішого політика в Саксонії.

Регіональний керівник партії "АдН" Йорг Урбан посідає друге місце з підтримкою лише у 13%.

Якщо ж звернутися до партійних симпатій, то "АдН" та ХДС йдуть пліч-о-пліч, обидві політичні сили здобувають приблизно 30% підтримки виборців.

Відповідно до результатів виборів 1 вересня, коаліцію з ультраправою партією "Альтернатива для Німеччини" може сформувати "Альянс Сари Вагенкнехт". На перший погляд, об'єднання ультраправих та ультралівих виглядає несподіваним. Проте Вагенкнехт, яку часто називають прихильницею Путіна, наголошує, що головною умовою для регіональних коаліцій є збіг позицій щодо війни в Україні.

Ще однією територією, де вибори відбудуться 1 вересня, є Тюрингія. Наразі там найбільше шансів на перемогу мають так звані "друзі Путіна".

Безперечним фаворитом тут є "Альтернатива для Німеччини".

На другій позиції в опитуванні знаходиться ХДС з 23% голосів, третє місце займає "Альянс Сари Вагенкнехт" з підтримкою в 17%. Четверте місце посідає Ліва партія, яка отримала 13% голосів.

У цій місцевості ситуація є майже безвихідною, оскільки сформувати більшість буде вкрай важко. Як ХДС, так і "Альянс Сари Вагенкнехт" відмовилися від співпраці з "АдН", яку Федеральне відомство з питань захисту конституції в Тюрингії вважає радикально правою.

Загалом, ситуація така, що, не дивлячись на потенційну перемогу "Альтернативи для Німеччини" у трьох східних федеральних землях, інші політичні сили будуть докладати максимум зусиль, щоб не допустити її до керівництва регіональними урядами.

Але на цього тлі важелі впливу може отримати інша пропутінська сила з другого боку політичного спектра. Яка зробила зупинку підтримки України своєю головною вимогою.

І це є тривожним сигналом перед загальнонімецькими виборами, які відбудуться вже наступного року.

Related posts