Дисидент Натан Щаранський під час KJF-2024 рекомендував Ізраїлю встановити стратегічне партнерство з Україною.


Натан Щаранський, радянський дисидент, а нині ізраїльський політик та правозахисник, висловлює думку, що Ізраїлю необхідно встановити стратегічні відносини з Україною. Він підкреслює, що противники обох країн вже давно уклали подібні альянси.

Цю інформацію він озвучив під час свого виступу на П'ятому Київському єврейському форумі, що цього року відбувався в онлайн-форматі, з основною локацією у Вашингтоні.

"У Хезболли та Хамасу є значний арсенал російської зброї, тоді як Україна стикається з атаками іранських безпілотників. Між Росією та Іраном існує серйозна стратегічна співпраця. Я наполегливо працював над тим, щоб переконати наших ізраїльських лідерів у необхідності стратегічної координації у цій війні. Вважаю, що зараз вони усвідомлюють цю потребу, і сподіваюся, що така співпраця вже розвивається і буде продовжувати посилюватися. Безумовно, ми стикаємося з серйозними викликами на Близькому Сході. Це не те саме, що українські труднощі, але ми протистоїмо одній й тій же осі зла," – зазначив Щаранський.

Він підкреслив, що ситуації в Україні та Ізраїлі визначають, яким стане вільний світ у майбутньому.

"Обидва конфлікти є боротьбою за майбутнє свободи у світі. Тому досягнення успіху в цій справі є надзвичайно важливим," - підкреслив ізраїльський політик та захисник прав людини.

Щаранський переконаний, що для світової стабільності критично важливо, аби президент США мав сильну позицію, оскільки слабкість американських лідерів "стимулює ворогів свободи". Як зазначає колишній дисидент, президенти Барак Обама та Джо Байден продемонстрували свою вразливість у Сирії та Афганістані, що, на його думку, дало Владіміру Путіну можливість активно діяти у війні проти України.

У той же час, як зазначив Щаранський, президентство Дональда Трампа стало періодом "надзвичайно важливих історичних рішень", які мали позитивний вплив на Ізраїль.

"Поширена думка, що вибори Трампа можуть бути хорошими для Ізраїлю і поганими для України. Але, перш за все, я завжди думав, що це не зовсім та ситуація. І я побачив, що в останні тижні мої українські друзі і лідери України також змінюють свою думку", - сказав він.

За словами Щаранського, в даний момент існує більша ймовірність того, що "Путін може виявити готовність до значних переговорів з Україною, якщо Україна сама буде ініціювати ці розмови".

"Ось чому, на мою думку, ймовірність досягнення стабільності в зонах конфлікту значно зростає," - підсумував він.

Цьогорічний Київський єврейський форум акцентував увагу на викликах, які постають перед світом у боротьбі проти сучасних загроз, сформованих альянсом Росії, Ірану та Північної Кореї. Організаторами заходу виступили Єврейська конфедерація України та видання The Jerusalem Post. Серед медіа-партнерів KJF-2024: NV, Oboz.ua, РБК-Україна, Telegraf.ua та Інтер.

На форумі, що відбувся нещодавно, Борис Ложкін, президент ЄКУ та віцепрезидент Всесвітнього Єврейського Конгресу, підкреслив, що українці та ізраїльтяни сподіваються на повернення до влади в Сполучених Штатах адміністрації, яка раніше активно підтримувала обидві країни.

Related posts