Інформаційний гід для переселенців: коли здійснюються виплати та як діяти в разі їх затримки.
Згідно з інформацією, наданою Міністерством соціальної політики, в Україні налічується більше 4,6 мільйона офіційно зареєстрованих переселенців. Найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб спостерігається в Донецькій області, де їх понад 530 тисяч, а також у Харківській області (понад 517 тисяч) і Дніпропетровській (більше 450 тисяч).
Виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – це щомісячна фінансова підтримка, що надається українцям, які були змушені залишити свої домівки через війну.
Розмір фінансової допомоги становить 2 тисячі гривень для дорослих, тоді як для дітей та осіб з інвалідністю виплата складає 3 тисячі гривень на місяць.
Однак не всі внутрішньо переміщені особи мають право на отримання фінансової допомоги. Основною умовою для нарахування цих виплат є загальний дохід родини, яка належить до категорії ВПО. При цьому, дохід на одного члена сім’ї не повинен перевищувати 9 444 гривні.
Уряд повідомив, що фінансова підтримка для внутрішньо переміщених осіб надається 15 і 28 числа кожного місяця.
Раніше у Кабміні пояснювали, що для нарахування виплат ВПО потрібно пройти три етапи. Перший - це оформлення заявки та подача необхідних документів. Наступний етап - формування та опрацювання реєстрів урядом. Третій - виплата банком після перерахування бюджетних коштів.
У вересні уряд ухвалив рішення про продовження виплат на додаткові шість місяців, що означає їх дію до лютого 2025 року.
Міністерство реінтеграції повідомило, що основною причиною затримок у процесі виплати допомоги переселенцям є виникнення технічних труднощів.
Якщо виплати не надійшли у зазначений термін, внутрішньо переміщеним особам радять звертатися:
Крім того, ви маєте можливість звернутися до служб соціального захисту або центрів, що надають адміністративні послуги. Для того щоб знайти відповідний ЦНАП, скористайтеся наведеним посиланням.