Державна прикордонна служба України повідомила, що більше 600 злочинних угруповань займалися незаконним вивезенням ухилянтів за межі країни.
Максимальна кількість випадків незаконного переходу кордону реєструється на зеленій смузі, в зоні, що не охоплює контрольні пункти.
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у етері телеканалу "Еспресо".
Нещодавно у південній частині країни затримали велику групу чоловіків, яких намагалися перевезти до кордону з метою нелегальної переправки до Молдови. Наша мета полягає у викритті подібних схем, а також організаторів і злочинних угруповань, які обіцяють людям допомогу в незаконному перетині кордону. Під час воєнного стану вже було виявлено понад 600 таких угруповань, до складу яких входили як організатори, так і пособники. За подібні дії передбачено кримінальну відповідальність. У серпні спостерігалося зменшення спроб нелегального перетину кордону, хоча зміни не є різкими, проте певна динаміка все ж помітна. Ми сподіваємося, що ця тенденція продовжиться. Крім того, найближчими місяцями настануть осінні та зимові періоди, коли погодні умови зазвичай є несприятливими для нелегальних подорожей з метою перетворення кордону, - зазначив він.
Як зазначає Демченко, трапляються ситуації, коли чоловіки намагаються покинути Україну, вступаючи в шлюб з жінками, які мають інвалідність.
Іноді трапляється, що чоловіки одружуються на колишніх тещех. Наприклад, коли чоловіки у віці від 18 до 60 років вирушають за кордон, прикордонники уважно перевіряють умови їх виїзду. Чоловік має право перетнути кордон, якщо супроводжує свою дружину з інвалідністю. Проте під час перевірки враховують багато аспектів: дату укладення шлюбу, а також інші особливості життя обох партнерів. Якщо шлюб укладено з тещею або жінкою з інвалідністю, але їх стосунки не є справжніми сімейними, це може свідчити про можливу організацію незаконного перетворення чоловіка через кордон, за що жінка може бути притягнута до кримінальної відповідальності. Тому важливо не зловживати правилами перетину кордону. Щодня прикордонники виявляють підроблені документи, коли чоловіки намагаються виїхати з України. На щастя, кількість фальшивок зменшилася у порівнянні з 2023 роком.
Шостого вересня прикордонники Волинського загону зупинили двох чоловіків, які намагались без дозволу перейти державний кордон.
7 вересня на Закарпатті затримали чотирьох ухилянтів, які протягом п'яти днів бродили гірськими районами в надії переплисти річку Тиса.
На Рівненщині втікачі до Білорусі ледь не підірвалися на мінах. Їх врятували прикордонники.