Європейський Союз запевняє, що продовжить надавати підтримку Україні "стільки, скільки знадобиться", проте існує певна умова, - TWP.


Європейські керівники зіткнулися з втомленістю населення, послабленням політичних сил у центрі та потенційним поверненням Дональда Трампа.

З огляду на те, що до президентських виборів у США залишилося трохи більше тижня, у штаб-квартирі НАТО зростає занепокоєння щодо ймовірної зміни політики США. Це повідомляє The Washington Post, посилаючись на інформацію з джерел у Альянсі та серед західних посадовців.

Зазначається, що європейські лідери чекають можливого повернення президента, який критикував НАТО і погрожував відвернутися від найближчих військових і дипломатичних партнерів Вашингтона. При цьому хоча мало хто з політиків очікує, що з приходом Трампа США вийдуть із Альянсу, багато хто побоюється більш трансакційного чи непостійного підходу до НАТО.

Європейський дипломат, у свою чергу, провів аналогію між новим керівництвом в Україні та зміною контролю над ланцюгом постачань від США до НАТО.

"Скажімо, США надають танк: існує цілий логістичний ланцюжок, щоб доставити танк в Україну. У цій новій системі ви матимете німецьких, канадських, румунських солдатів і так далі проти переважно американського персоналу. Але якщо донори заберуть танк, ви не зможете багато зробити".

У той же час Наталі Точчі, керівниця Римського інституту міжнародних відносин, акцентує увагу на тому, що уряди європейських країн намагаються підвищити свої оборонні витрати та поступово розширюють фінансову підтримку для Києва. Проте, якщо б США раптово зменшили свою участь, це створило б для них серйозні труднощі.

Навіть президентка Камала Харріс може бути сприйнята як певний знак невизначеності. Кандидатка від Демократичної партії підкреслила свою "непохитну" підтримку України, і європейські лідери сподіваються, що вона продовжить загальний курс, закладений адміністрацією Байдена. Проте для отримання додаткового фінансування їй буде необхідна підтримка Конгресу, і в залежності від результатів виборів та настроїв у країні, це може виявитися ще більш складним завданням, ніж раніше, - зазначається в статті.

Автори відзначають, що, хоча більшість населення в багатьох європейських країнах продовжує підтримувати постачання зброї Україні, проте цей рівень підтримки з часом зменшився. Згідно з даними соціологічних досліджень, у Німеччині, яка займає друге місце серед військових партнерів Києва після США, частка громадян, які вважають фінансову допомогу Україні занадто великою, зросла майже вдвічі — з 21% на початкових етапах війни до 41% на початку цього року.

"Можливо, на самому старті не було ясно вказано, що наші дії не є тимчасовими, а мають довгостроковий характер," - зазначив Томас Обст, старший економіст Німецького економічного інституту.

При цьому, на думку Точчі, "параліч у Берліні" та "крихкість у Франції" становлять більший ризик, ніж громадська думка, і можуть перешкодити "дійсно рішучому прийняттю рішень щодо України, які були б необхідними за сценарієм Трампа":

Макрон потрапив у ситуацію політичного безладу, оскільки його партія зазнала невдачі на виборах до європейських та національних парламентів. Тим часом правляча коаліція канцлера Німеччини Олафа Шольца, яка зіткнулася з поразкою від ультраправих сил і переживає внутрішні суперечки, виглядає неготовою до рішучих дій напередодні федеральних виборів наступного року.

Високопоставлений чиновник НАТО зазначив, що якщо Альянс наступного року витратить мільярди на Україну, це буде важко для кожної країни-члена.

"Ми не діємо з altruistic мотивів; нашою метою є недопущення перемоги Путіна. Проте, чим довше триває ця ситуація, тим складніше буде підтримувати цю позицію, оскільки зростатиме кількість тих, хто запитуватиме: 'Чому ми продовжуємо цей конфлікт?'" - зазначив співрозмовник видання.

НАТО планує зменшити роль США у підтримці України після виборів глави Білого дому. Про це пише CNN. За даними видання, союзники хочуть, щоб Європа зробила "ще більший крок уперед".

ЗМІ, зокрема, повідомило, що в НАТО не очікують, що США продовжуватимуть брати на себе непомірний тягар у підтримці України.

Related posts