Генеральний прокурор України Костін вирішив піти у відставку - Прямий.


Генеральний прокурор України Андрій Костін вирішив піти у відставку за власним бажанням після того, як відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене питанням підроблених інвалідностей серед посадовців державних установ.

Цю інформацію надає пресслужба Генеральної прокуратури.

"Я висловлюю свою вдячність Президенту України та Верховній Раді за виявлену довіру. Проте в цій ситуації вважаю за необхідне оголосити про своє рішення піти у відставку з посади Генерального прокурора," - зазначив він.

Він також зазначив, що сьогодні президент України організував засідання РНБО, присвячене явно аморальній ситуації з підробленими інвалідностями серед державних службовців. Наразі на всіх рівнях проводяться перевірки, а також тривають розслідування кримінальних справ.

"Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України. Вважаю абсолютно правильною позицію Президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі політична відповідальність", - наголосив Костін.

Раніше, Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницьким Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

До відома, 20 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони, де висловив вимогу до правоохоронних органів відреагувати на ситуацію, що склалася навколо медико-соціальних експертних комісій і випадків оформлення підроблених інвалідностей, зокрема за участю прокурорів.

Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо про викриття Тетяни Крупи - депутатки Хмельницької обласної ради від "Слуги народу", керівницю Хмельницького обласного центру МСЕК - та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів у різних валютах.

Згодом Хмельницька обласна організація "Слуги народу" ініціювала відкликання з депутатської посади очільниці регіонального медико-соціальної експертної комісії Тетяну Крупу, котру підозрюють у незаконному збагачені. За законом, рішення про відкликання за народною ініціативою має відбутися на зборах виборців - підтримати його повинні не менш ніж 400 людей.

Пізніше з'ясувалося, що Олександр Крупа, син керівниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії, залишив свою посаду начальника Управління Пенсійного фонду області за власним бажанням.

Згідно з висловлюванням головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, правоохоронці Хмельницької області мали відомості про значні корупційні схеми, в які була залучена керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа, оскільки самі стали її співучасниками. Загалом 50 прокурорів, включаючи обласного прокурора, змогли оформити документи для отримання інвалідності.

Related posts