Керівник польського Інституту національної пам'яті охарактеризував Галичину як "Східну Малопольщу".


Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що ця територія мала таку назву лише певний обмежений час, і це було обумовлено політичними причинами.

Керівник Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький, відповідаючи на запитання про ексгумацію жертв Волинської трагедії, охарактеризував Галичину як "Східну Малопольщу". Таку інформацію надає польське видання wPolityce.

"Ми сподіваємось, що українські органи влади позитивно оцінять наші запити, щоб ми могли почати процеси пошуку та ексгумації жертв геноциду в регіоні Волині та Східній Малій Польщі. Ми готові до цього в будь-який момент," — підкреслив Кароль Навроцький.

Цю заяву прокоментував Володимир В'ятрович, голова українського Інституту національної пам'яті. На своїй Facebook-сторінці він охарактеризував таке твердження як "смуток за втраченими землями".

"Термін 'Галичина' використовувався лише впродовж короткого проміжку з 1922 по 1939 рік. Причиною його впровадження в той час були виключно політичні мотиви. Таким чином, українська Галичина була інтегрована в загальнопольську наративу, що сприяло заміщенню її української ідентичності", -- зауважив Володимир В'ятрович.

Він не лише очолює Інститут Національної пам'яті Польщі, а й є одним з основних претендентів на висунення кандидатом у президенти від опозиційної політичної сили "Право і справедливість". Як зазначало видання Rzeczpospolita, його шанси на отримання цієї позиції є найвищими, проте остаточне рішення стосовно його кандидатури ще не ухвалено.

Цей жахливий інцидент є однією з найкровопролитніших сторінок українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни на Волині. Тоді польська сторона втратила щонайменше 35 тисяч життів, переважно серед селян, з яких 18 тисяч були ідентифіковані за прізвищами. З українського боку загинули кілька тисяч осіб. Польща вважає Волинську трагедію актом геноциду проти свого населення, за який покладає відповідальність на українців та український націоналізм.

Нагадаємо, що 13 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловився за проведення ексгумації жертв Волинської трагедії з метою поховання їх відповідно до християнських традицій. 19 вересня польські медіа повідомили, що ставлення українських політиків до питання ексгумації викликає розчарування у Варшаві. У зв'язку з цим Польща розробляє стратегію, аби вплинути на Україну щодо ексгумації цих жертв.

В середу, 2 вересня, міністр закордонних справ Андрій Сибіга зазначив, що Україна і Польща обговорили технічні кроки для розв'язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії. Він також відзначив порозуміння з польською стороною та прагнення "рухатися вперед в конструктивному руслі".

Related posts