"Ті, хто не підтримує, проявляють неповагу": думка військовослужбовиці про чоловіків на задньому плані.
Одночасно вона звернула увагу на питання затримання чоловіків на вулицях.
В Україні методи мобілізації вважаються надто суворими. Таку позицію в інтерв'ю "Армія TV" висловила військовослужбовець Збройних сил України з позивним "Ксена", Оксана Рубаняк.
"Можливо, нинішні методи, які використовуються для залучення людей, є занадто жорсткими. На жаль, альтернативи рекрутингу не були достатньо розроблені. Багато людей не мають чіткого уявлення про доступні спеціальності та професії в Збройних Силах України. Наприклад, мені іноді не вистачає спеціалістів, які могли б працювати з технікою, комп'ютерами. Вони залишаться на місці та займатимуться роботою, не виїжджаючи на фронт", - зазначила "Ксена".
Вона також розповіла, як ставиться до чоловіків в Україні, які не мобілізувалися до лав ЗСУ: "Ті, які не допомагають - це зневага. Ті, які допомагають, але не служать - я знаю багатьох людей, які зробили набагато більше, ніж деякі військовослужбовці, будучи в ЗСУ. Адже не всі військові святі й не всі військові - військові".
Напередодні у застосунку "Резерв+" була додана нова можливість отримати відстрочку від мобілізації. На даний момент цю опцію можуть скористатися особи з інвалідністю, а також студенти, які навчаються за програмами послідовної освіти.
Нардеп Соломія Бобровська вважає, що "бусифікація" чоловіків на вулицях перешкоджає ефективному проведенню рекрутингу та мобілізації в Україні. Вона зазначає, що після літа темпи мобілізації в країні почали знижуватися.