"Без цього кошти не надійдуть." Железняк пояснив, яка особливість кредиту на суму $50 мільярдів.


Кредит для України на суму $50 млрд можна умовно розділити на дві складові: одну частину надає Європейський Союз, іншу – інші країни. Варто зазначити, що ці кошти не є альтернативою фінансуванню з боку МВФ, а скоріше доповнюють його, допомагаючи покрити бюджетний дефіцит у найближчі роки.

Цю інформацію у Telegram оприлюднив український народний депутат Ярослав Железняк.

"Окей, бачу треба розʼяснювальна бригада по тому, що зараз з кредитом $50 млрд від G7. Тут у Вашингтоні зараз багато розмов про це. Коротко: все добре і йде за гарним для нас сценарієм. За зовнішнє фінансування 2025-го року я спокійний", -- наголосив Железняк.

Він також підкреслив: "Загальна сума в 50 млрд доларів може бути умовно розділена на дві частини: одна з них від Європейського Союзу (серед країн G7 — Італія, Франція та Німеччина), а інша — від таких держав, як США, Канада, Японія та Великобританія. Яка частка кожної країни в цій сумі стане відомо 25 жовтня в Вашингтоні. Тому я й зазначаю, що для ЄС рішення становитиме 35 млрд", — акцентував депутат.

Імовірно, буде наступне фінансування: 20 мільярдів від Європейського Союзу, 20 мільярдів від США, а також по 10 мільярдів від Японії, Канади та Великобританії. До речі, Великобританія вже оголосила про свій внесок у розмірі 3 мільярди, тому вважаю, що це свідчить про те, що все відбудеться саме так. Проте, чекаємо на п’ятницю, 25 жовтня, коли інформація буде офіційно підтверджена.

Железняк зазначив, що ЄС виділяє кошти через свій фонд по Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Гроші прийдуть у 2025-му і будуть привʼязані до певних проміжних маяків в Ukraine Facility Plan.

"Всі інші, включаючи Штати дадуть в новий фонд Світового банку -- financial intermediary fund (FIF). Важливо розуміти, що в такому випадку гроші будуть вже у Світового банку, і це захищає нас від певної політичної турбулентності в США.

Отже, в найближчі рік-два ці кошти (не військової сфери) будуть виділені. Які саме орієнтири будуть визначені, поки що невідомо, але це вже будуть звичні для нас документи: DPL Світового банку, а також умови від США та МВФ.

Тут увага. Для наших особливо обдарованих деяких діячів підкреслюю -- виконання показників макростабільності буде обовʼязковим і програму МВФ треба буде так само обовʼязково виконувати. Інакше -- ніт грошей. Справді, ще раз -- ці 50 млрд не заміна МВФ, а їх доповнення щоб закрити дірку на наступні роки. І як би того не хотілось, але гроші це не наші, а кредитні G7. Тому реформи треба буде під них робити теж", -- наголосив Железняк.

Раніше повідомлялося, що західні партнери України протягом кількох місяців вели переговори щодо можливостей використання прибутків від близько 280 мільярдів доларів заморожених активів російського центрального банку, значна частина яких знаходиться в країнах Європи. За оцінками агентства Bloomberg, доходи з цих активів можуть становити від 3 до 5 мільярдів євро щорічно.

В кінці травня міністерка фінансів США Джанет Єллен повідомила, що країни G7 не відкидають можливість надання Україні кредиту на декілька мільярдів доларів, при цьому планується використати проценти, які будуть отримані від 300 мільярдів доларів заморожених російських державних активів.

На початку червня помічник глави Мінфіну США з міжнародних фінансів Брент Нейман казав, що Вашингтон разом із партнерами по G7 досягає прогресу в питанні надання Україні допомоги коштом прибутку від російських активів.

Агентство Reuters повідомило, що Сполучені Штати стимулюють Великобританію, Канаду, Францію, Німеччину, Італію та Японію до надання кредиту, що буде забезпечений доходами від заморожених активів, на суму до 50 мільярдів доларів у найближчій перспективі.

12 червня в Єлисейському палаці оголосили, що керівники країн G7 уклали угоду про надання Україні $50 мільярдів, використовуючи заморожені російські активи.

Related posts