Індія та Китай почали поступово виводити свої війська з території, що викликає суперечки, на кордоні в Гімалаях.


Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Джерело в уряді Індії повідомило виданню, що військові, які займали позиції одна проти одної на двох ділянках західногімалайського кордону, почали відступати. Це свідчить про завершення чотирирічного напруженого конфлікту.

Йдеться про високогірні райони Депсанг і Демчок, останні, де індійські та китайські військові стояли віч-на-віч у готовності будь-якої миті вдарити по своїх суперниках.

У Міністерстві закордонних справ Індії утримуються від коментарів щодо ситуації на кордоні, в той час як представники Китаю підтвердили старт процесу зниження напруженості на межі з Індією.

"Згідно з нещодавно узгодженим між Індією та Китаєм рішенням... їхні передові війська виконують відповідну роботу, наразі спостерігається поступовий прогрес", - заявив на брифінгу речник МЗС КНР Лінь Цзянь.

На початку цього тижня Індія та Китай, які є потужними регіональними суперниками з ядерними можливостями, досягли угоди щодо патрулювання контроверсійного кордону. Проте жодна зі сторін не розкрила подробиць цієї угоди.

Згідно з інформацією, отриманою від урядових джерел, індійські ЗМІ повідомили, що Нью-Делі та Пекін мають намір завершити процес розведення військових сил і демонтаж тимчасових споруд, таких як намети та сараї, до 28-29 жовтня. Після цього, вже 30-31 жовтня, планується відновлення патрулювання територій, на яких обидві сторони діяли до квітня 2020 року.

Взаємини між Індією та Китаєм залишаються напруженими з травня 2020 року, коли сталося зіткнення між їхніми військовими на суперечливому кордоні в західних Гімалаях, що призвело до загибелі 20 індійських та чотирьох китайських солдатів. За останні чотири роки обидві країни наростили військову присутність і важке озброєння вздовж цього спірного кордону, розмістивши десятки тисяч військових.

Як зазначив Укрінформ, на саміті БРІКС у Казані голова КНР Сі Цзіньпін зустрівся з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Це були перші офіційні переговори між ними за останні п'ять років, під час яких вони домовилися про зміцнення співпраці та взаємодії між своїми країнами, а також про врегулювання територіальних конфліктів.

Related posts