Кабінет Міністрів України оголосив про виділення 550 млн грн грантів для ветеранів та їхніх подружжів, які мають намір розвивати власний бізнес.
Ще одинадцять ветеранів та їхні подружжя стали переможцями за результатами двадцятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів у 2024 році. Вони отримають 6,7 мільйона гривень на створення або розвиток своїх бізнесів. В цілому, з моменту запуску ветеранського компоненту програми грантів "Власна справа", ветерани та члени сімей учасників бойових дій отримали гранти на загальну суму 550 мільйонів гривень. Про це повідомила Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України.
"Від початку дії ветеранського компоненту програми "Власна справа" вже 1159 ветеранів та членів їхніх родин стали переможцями. Вони отримають гранти на старт або розвиток свого бізнесу загалом на 550 млн грн. Більшість з грантоотримувачів -- 57% це учасники бойових дій, 43% переможців -- другі з їхнього подружжя. Найчастіше за цією програмою беруть грант розміром до 500 тисяч гривень. Найбільше інвестують у розвиток бізнесу в переробній промисловості, а також в сфері оптової та роздрібної торгівлі. Реалізуючи свої бізнес-проекти підприємці створять понад 2 тисячі робочих місць в усіх регіонах країни", -- зазначила Тетяна Бережна.
Серед 11 лауреатів двадцятої хвилі подачі заяв на гранти, 8 є учасниками бойових дій, а 3 - представниками родин ветеранів. З них 7 отримають гранти на суму до 500 тисяч гривень, 3 - до 1 мільйона гривень, а 1 - до 250 тисяч гривень.
Грантоотримувачі найбільше представлені в Хмельницькій, Чернівецькій та Вінницькій областях. Основні напрямки, в яких вони мають намір розвивати свій бізнес, включають оптову і роздрібну торгівлю, а також переробну промисловість.
Згідно з вимогами програми, військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні дружини чи чоловіки мають можливість отримати наступні гранти:
до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень та до 1 мільйона гривень — для ветеранів при умові відкриття одного, двох або чотирьох робочих місць відповідно;
до 250 тисяч гривень та до 500 тисяч гривень — для другого з подружжя ветерана, якщо буде створено одне або два робочі місця відповідно.
Для отримання гранту в діапазоні від 500 тисяч до 1 мільйона гривень ветеран повинен бути зареєстрованим як фізична особа-підприємець не менше трьох років. Крім того, цей грант надається за умови співфінансування, де отримувач повинен внести 30% власних коштів, а 70% фінансування буде надано державою у формі гранту.
Заявки на отримання гранту слід подавати через портал Дія, разом із підготовленим бізнес-планом. Керівництво програмою здійснює Державна служба зайнятості.
Інформаційно
Нагадаємо, що проект уряду "еРобота" є невід’ємною частиною ініціативи "Зроблено в Україні" та включає в себе різноманітні грантові програми, мета яких – підтримка підприємництва та створення нових робочих місць. Зокрема, програми надають мікрогранти для започаткування або розвитку бізнесу, а також гранти для ветеранів та їхніх подружжів, сприяють створенню та вдосконаленню переробних підприємств, закладці садів та виноградників, а також розвитку тепличного господарства. Заявку на отримання гранту можуть подавати як вже працюючі підприємці, так і особи без попереднього досвіду у бізнесі. На даний момент продовжується прийом заявок на всі програми в рамках ініціативи еРобота, а подача здійснюється через платформу Дія.
Програма, що передбачає надання грантів ветеранам, людям з інвалідністю внаслідок війни та їхнім родинам для започаткування або розвитку власної справи, є важливою складовою ключового проекту Міністерства економіки України під назвою "Робота без бар'єрів". Цей проект реалізується у рамках виконання Національної стратегії щодо формування безбар'єрного середовища в Україні.