Краєв: Яким чином залучити Трампа до підтримки нашої впевненої позиції | Еспресо


Протягом усієї кампанії я неодноразово підкреслював, що в цій ситуації немає "кращого" або "гіршого" варіанту для нас. Є лише варіанти з різним рівнем ризику. Трамп, зі всіма його непередбачуваними витівками та нестабільністю, є ризиковим вибором — але не завжди в негативному сенсі. Він справді може несподівано надати нам потрібні ресурси, якщо ми будемо готові до переговорів. Однак, існує ймовірність, що він може зупинити постачання, якщо раптом забуде, де ми знаходимося.

На даному етапі важливо чітко усвідомити, над чим саме і яким чином ми повинні працювати в рамках нашої двосторонньої співпраці.

План Трампа щодо України наразі включає один основний аспект — ініціювання переговорів з Росією. Наша влада вже кілька місяців говорить про це, тому не повинно бути жодних несподіванок — це стало частиною сформованої політичної реальності. Отже, наше завдання полягає в тому, щоб американський істеблішмент нагадав про свої висловлювання, що їхньою головною метою є "сильна позиція на будь-яких переговорах".

Ознайомтеся також з темою: Чому Путін зазнав поразки на виборах у США.

2. Як нам підвести Трампа до підтримки нашої сильної позиції? Імідж і гроші. Іміджева частина тут очевидна (така сама, як і після передачі Джавелінів чи удару по Вагнерах в Сирії, тільки в сотні разів крутіше цього разу), а економічний компонент йому дуже дохідливо пояснюють Lockhead Martin, General Motors та інші гіганти оборонного та індустріального комплексу.

3. Ми маємо усвідомити, що тепер дипломатія із США стає двотрековою -- офіційна та інституційна (себто посольства, парламентська дипломатія, міністерства), та особиста (Зеленський із Трампом), причому на цьому етапі другий трек може цілком стати й активнішим, і важливішим.

Related posts