Курс долара в Україні: причини, через які він може опуститися


Наступний транш від Міжнародного валютного фонду та кредит від країн G7 не лише сприятимуть стабілізації курсу долара, а й можуть спричинити його короткочасне зниження. Експерти з банківського сектору вважають, що в певні дні ситуація буде нагадувати довоєнний період, і долар може демонструвати значні коливання у напрямку зниження.

Такий прогноз озвучив Тарас Лєсовий, керівник департаменту казначейства банку "Глобус". Він зазначив, що значні фінансові ін'єкції можуть, в першу чергу, відобразитися на міжбанківському ринку. Крім того, існує ймовірність, що Національний банк час від часу не буде втручатися у формування курсів, які визначатимуться лише ринковими силами — співвідношенням попиту та пропозиції.

Що чекає на готівковому валютному ринку? Стабільність міжбанківських курсів є ключовим чинником для збереження стабільності на готівковому ринку. Крім того, ми наближаємося до періоду знижок і свят, що може створити баланс між попитом і пропозицією. Зростання кількості громадян, які вирішать інвестувати в іноземну валюту, отримавши бонуси або прибуток з гривневих депозитів, може компенсувати тих, хто витрачає валюту на покупки зі знижками, подарунки та відпочинок. Таким чином, хоча свята ще не настали, перші ознаки їхнього наближення вже можуть вплинути на валютні курси: різниця між курсами безготівкових та готівкових операцій може значно зменшитися, -- зазначає експерт.

На думку Тараса Лєсового, наступний тиждень може стати стартом періоду стабільності валютного курсу, який триватиме до кінця року. Він зазначає, що навіть тижневі коливання можуть бути менш інтенсивними - до 40 копійок за долар замість звичних 80. Хоча врахувати всі фактори, що можуть вплинути на курси, наразі складно, найбільш ймовірним сценарієм на наступний тиждень є "стабільність курсу".

Раніше було зазначено, що в 2024 році курс долара, ймовірно, не перевищить 42 гривні, але в 2025 році він цілком може досягти позначки 45 гривень.

Related posts