Літак F-35 Lightning: чому цей винищувач вважається безсмертним у небі.


F-35 Lightning II — передовий винищувач п'ятого покоління, який став наймасовішим у світі, розробленим для забезпечення повітряної переваги у майбутніх конфліктах. Компанія Lockheed Martin реалізувала більше 1060 таких літаків у трьох різних модифікаціях (A, B і C), а Збройні сили США замовили 2456 одиниць цього високотехнологічного бойового апарату.

Фокус переклав статтю про передовий стелс-винищувач п'ятого покоління -- F-35 Lightning II від Lockheed Martin.

Стелс-винищувач п'ятого покоління F-35 Lightning II є найбільш сучасним винищувачем, що працює в режимі реального часу, і одночасно найдорожчою програмою в новітній історії авіації, загальна вартість якої за весь термін служби літака перевищить 2 трильйони доларів. Після недавніх затримок програма знову активізується, перетворюючи F-35 на найпоширеніший літак п'ятого покоління у світі.

Станом на сьогодні, компанія Lockheed Martin, яка виготовляє F-35, вже передала більше 1060 літаків F-35 Lightning II у всіх трьох модифікаціях. Загальна кількість льотних годин на F-35 перевищує 940 тисяч, а 2680 пілотів завершили підготовку для управління цим літаком. Крім того, 17200 техніків отримали сертифікацію для обслуговування стелс-винищувачів.

Станом на листопад у програмі F-35 Joint Strike Fighter беруть участь 19 країн. Останньою до них приєдналася Греція, яка замовила 20 F-35A і розмістила опціон на купівлю ще 20. Загалом Lockheed Martin отримала замовлення на 3542 літаки всіх трьох варіантів.

Збройні сили Сполучених Штатів є найбільшим споживачем F-35, замовивши в загальному 2456 літаків для Військово-повітряних сил, Військово-морського флоту та Корпусу морської піхоти. Американські військові є єдиними замовниками F-35C, створеного спеціально для використання на авіаносцях.

Як ми вже обговорювали в статті для The National Interest, виробництво F-35 є критично важливим аспектом національної безпеки. Цей літак вважається найсучаснішим стелс-винищувачем у світі. У разі можливого збройного конфлікту з Китаєм або Росією F-35 стане вирішальним фактором, забезпечуючи американським військовим перевагу в повітряному просторі та відкриваючи шлях до успішного завершення операцій.

F-35 вирізняється серед інших літаків завдяки своїй унікальній здатності інтегрувати інформацію з численних джерел. По суті, F-35 Lightning II можна назвати "бойовим квотербеком" в небесному просторі. Завдяки численним сучасним бортовим сенсорам, цей літак має можливість виявляти і аналізувати величезний обсяг даних з повітря, землі та води, а також об'єднувати різні платформи в більш ефективну систему ураження.

На додачу до цих передових можливостей F-35 сам по собі є високоефективною бойовою платформою. Його скритність у поєднанні з передовими бортовими датчиками і системами озброєння означає, що льотчик F-35 побачить і відстежить противника задовго до того, як той встигне помітити стелс-літак. І цього часу достатньо, щоб F-35 збив свого супротивника.

Як уже було зазначено, винищувач F-35 Lightning II має три різні модифікації. Перший варіант, F-35A, призначений для звичайних злетів і є найпоширенішим серед країн-експлуатантів. Другий за алфавітом і популярністю, F-35B, відрізняється можливістю короткого зльоту та вертикальної посадки (STOVL), що дозволяє йому злітати, подібно до гелікоптера, проте літати як звичайний винищувач.

Нарешті, F-35C -- це версія літака авіаносного базування, що має посилену конструкцію і шасі, що дає змогу їй злітати й сідати на авіаносці. Ця версія перебуває на озброєнні тільки ВМС і Корпусу морської піхоти США.

Ставрос Атламазоглу — це досвідчений журналіст, який спеціалізується на питаннях оборони і має глибокі знання в області спеціальних операцій. Він також є ветераном грецької армії, де проходив службу в 575-му батальйоні морської піхоти та у штабі армії. Ставрос здобув бакалаврський ступінь в Університеті Джона Гопкінса, а також магістерський ступінь у Школі перспективних міжнародних досліджень Джона Гопкінса (SAIS). Його статті публікуються в таких виданнях, як Business Insider, Sandboxx і SOFREP.

Related posts