Міністри оборони держав-членів Європейського Союзу наполягають на необхідності забезпечення України раніше обіцяним озброєнням.


Міністри оборони країн Європейського Союзу на зустрічі в Брюсселі в п'ятницю звернулися до союзників із проханням надати Україні обіцяні системи озброєнь для її захисту від російської агресії. Водночас головний дипломат України закликав Велику Британію та США зняти обмеження на використання їхньої зброї проти цілей на території Росії.

Міністри оборони вперше зібралися на неформальну зустріч після літньої паузи, і напередодні цього заходу, спілкуючись із журналістами, наголосили, що головним пріоритетом порядку денного залишається військова підтримка України.

Міністр оборони Естонії, Ханно Певкур, висловив підтримку недавнім діям України в Курській області Росії, підкреслюючи, що вони відбуваються в правильному напрямку. Однак він зауважив, що Україна змушена діяти, ніби з однією рукою "за спиною", через нестачу озброєння. Певкур закликав міжнародних партнерів виконати свої обіцянки щодо постачання зброї.

У цьому контексті міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив, що його держава наближається до виконання обіцянки передати Україні систему протиракетної оборони Patriot. Він підкреслив, що не може назвати конкретну дату через небажання надавати інформацію росіянам, але зазначив, що це станеться незабаром.

Міністри оборони також торкнулися питання катастрофи винищувача F-16 виробництва США. Військово-повітряні сили України повідомили у четвер, що один із бойових F-16, наданих Україні західними партнерами, зазнав аварії.

Міністр оборони Швеції Пал Йонсон зазначив, що подібні ситуації є типовими під час військових конфліктів, і підкреслив, що в цьому немає нічого надзвичайного.

Українські військові повідомили, що в понеділок зазнав аварії винищувач американського виробництва, коли Росія здійснила масштабний обстріл України ракетами й безпілотниками. Літак упав під час відбиття російського авіаудару, і пілот загинув. Це перший випадок втрати F-16 в Україні з моменту їхнього прибуття до країни наприкінці липня.

На своєму каналі в Telegram командувач Повітряних сил України Микола Олещук зазначив, що попередні висновки щодо катастрофи вже передані США, а американські колеги активно сприяють розслідуванню.

На брифінгу в Пентагоні в четвер заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх сказала, що їй невідомо про будь-яку допомогу чи прохання про допомогу в розслідуванні з боку українців, але переадресувала будь-які запитання українцям.

Міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба, під час зустрічі міністрів оборони Європейського Союзу в Брюсселі, заявив, що закликає країни-члени ЄС чинити тиск на Великобританію та США, аби ті зняли обмеження на використання наданого озброєння далекого радіусу дії проти "легітимних" цілей на території Росії.

Велика Британія та Сполучені Штати наклали обмеження на використання Україною наданих ракет далекого радіусу дії через занепокоєння можливим загостренням конфлікту з Російською Федерацією. На початку цього року американські посадовці дали згоду на обстріл Україною цілей на території Росії у відповідь на наступ російських сил на Харків, проте інші обмеження залишилися в силі.

Під час спілкування з пресою Кулеба заявив, що сподівається на дозвіл та постачання озброєнь для цієї мети. Верховний представник Європейського Союзу з міжнародних справ Жозеп Боррель, виступаючи поруч із Кулебою, виразив підтримку ідеї зняття обмежень та закликав країни-члени ЄС чинити тиск на Велику Британію та США.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч у Пентагоні в п'ятницю зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном. Можливо, під час цієї зустрічі обговорювалося і це питання.

Поки в Україні не вщухають бойові дії, місцева влада в Сумах, розташованих на північному сході країни, повідомила, що внаслідок російського обстрілу в п'ятницю загинули дві жінки, а ще восьмеро людей отримали поранення.

Генеральна прокуратура міста заявила, що авіаудар спричинив пожежу, що спонукало регіональну владу попросити жителів залишатися всередині та зачинити вікна. У відомстві розповіли, що фабрика, яка потрапила під удар, виготовляла упаковку для дитячого харчування, соків і товарів для дому.

Суми розташовані поблизу кордону з Курською областю Росії, де Київ розпочав наступ 6 серпня. За даними української сторони, метою наступу було створення "буферної зони" на території Росії, серед інших цілей.

Related posts