Виявили римський артефакт в стародавньому місті Ассос, що належав видатній особистості (фото)
Ассос — це місто з багатою історією, засноване ще у VII столітті до н.е. Нещодавні археологічні розкопки виявили римський артефакт, який відноситься до II-III століть нашої ери.
У стародавньому місті Ассос, що в Туреччині, археологи знайшли перстень римської епохи. Цей унікальний артефакт, прикрашений зображенням богині Афіни, яка була дуже шанована в цьому місті, був виявлений у залишках будівлі Ксенодохіон, яка колись слугувала гуртожитком. Про це повідомляє видання Arkeonews.
Фокус.Технології запустив власний Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб завжди бути в курсі найновіших і найцікавіших подій у світі науки!
Ассос, що знаходиться в південно-західній частині півострова Біга, відомий своєю багатою історією, яка бере початок ще з бронзового віку. Заснований у VII столітті до н. е. переселенцями з острова Лесбос, він спочатку був грецькою колонією.
Афіна, одна з дванадцяти олімпійських божеств і дочка Зевса, стала захисницею міста. Колись воно було життєво важливим регіональним центром, а історичні тексти пов'язують його з давніми містами Ассува та Педасос.
Протягом майже сорока років турецькі археологи досліджують Ассос. Сучасна команда, очолювана професором Нуреттіном Арсланом з кафедри археології Університету Чанаккале Онсекіз Март, включає двадцять фахівців. Проєкт фінансується переважно Міністерством культури і туризму та компанією İÇDAŞ.
Професор Арслан підкреслив значущість нещодавно знайденого артефакту: "Цього року ми виявили перстень із зображенням Афіни в структурі Ксенодохіон. Такі камені були поширені в римську епоху, хоча їх використовували як до, так і після цього періоду. Ймовірно, перстень належав важливій особі міста і виконував функцію печатки, аналогічної до сучасних підписів. За нашими оцінками, цей артефакт датується II-III століттям нашої ери, що дозволяє нам говорити про його вік у межах 1 600-1 700 років".
Протягом своєї історії Ассос неодноразово змінював своїх володарів. У VI столітті до н. е. він був частиною однієї з західногрецьких держав під контролем Лідійського царства. Після падіння Лідії місто опинилося під владою перського царя Кіра II, ставши складовою частиною Перської імперії. У V столітті до н. е. Ассос приєднався до Афінського морського союзу, проте згодом знову потрапив під владу Персії, аж поки у 334 році до н. е. його не завоював Александр Македонський.
Після смерті Александра Ассос кілька разів змінював господарів, перш ніж стати частиною Пергамського королівства, яке згодом увійшло до складу Римської імперії. Ассос процвітав у першому та другому століттях нашої ери, але поступово занепадав. Зрештою, він опинився під владою Візантії, сельджуків, франків і османів до 1330 року.
Раніше видання Фокус повідомляло про виявлені в Туреччині печатки із зображеннями тварин. За оцінками вчених, їхній вік становить приблизно 7000 років.
Також ми розповідали про древні артефакти, знайдені польським пошуковцем за допомогою металошукача. Він виявив середньовічну зброю та античну прикрасу.