Найкращий педагог року: Україна визначила лауреата премії Global Teacher Prize.


Один мільйон гривень, авторський освітній проєкт та шанс побувати на церемонії нагородження престижної міжнародної премії Global Teacher Prize. Цього року Україна визначила найкращого вчителя – це Леся Павлюк, педагог початкових класів з Івано-Франківська. Проте, всі учасники конкурсу заслуговують на визнання як переможці. Чому це так – розповість Євген Бригар.

Це кількість освітніх закладів, зруйнованих в Україні через бомбардування та ракетні обстріли країною-агресоркою. Майже чотири сотні з них - повністю знищені та не підлягають реконструкції. Як працювати в умовах цілодобової небезпеки, як ніхто знає Владислав Кронгауз - харків'янин та цьогорічний фіналіст національної вчительської премії. Уроки в підвалі, метро чи бомбосховищі стали буденністю для Владислава та його учнів.

Владислав Кронгауз, фіналіст нагороди, викладач історії:

Я хочу поділитися своїм досвідом роботи онлайн в унікальній метрошколі, яка є єдиною у світі. Хоча дуже хотілося б, щоб таких ситуацій не було, ми вже адаптувалися за три роки війни, і цей досвід став для нас надзвичайно важливим. У разі потреби для дітей із прифронтових територій я готовий ділитися цим досвідом, впроваджувати нові технології, підвищувати якість освіти та об'єднувати зусилля для створення нових можливостей розвитку освіти в умовах військового конфлікту.

Владислав обговорює з колегами, як учні здатні вражаюче швидко опановувати навчальний матеріал, навіть коли стикаються з надзвичайно складними умовами.

Владислав Кронгауз, фіналіст нагороди, викладач історії:

Минулого року представники нашої школи посіли перше місце на турнірі юних істориків, попри те, що було багато команд. Як цікаво, що 30 відсотків фіналу і перемог взяли саме діти з Харкова. Тобто, ми даємо такий приклад, що якщо немає можливості змінити формат навчання, нам потрібно брати той, що є, і актуалізувати, додавати, примножувати. Це дуже відповідальна місія, навіть тоді, коли летять ракети, КАБи. І спочатку вони прилітають, потім починається сирена. Але ми не втрачаємо стійкості, тому що Харків - залізобетон.

Фіналісти національної премії впевнені: сучасний педагог — це справжня зірка та герой! Тож атмосфера не може бути іншою. Червоний килим, яскраві софіти, елегантні смокінги та розкішні вечірні сукні. Освітяни на передньому плані!

У цьому році ми маємо 10 фіналістів, які були обрані з 1200 учасників, що подали заявки на участь у конкурсі. Ці педагоги представляють різні регіони країни та викладають різні предмети. Номінувати на премію можна було будь-кому: колегам, учням або батькам. Щорічно зростає кількість тих, хто прагне довести, що є найкращими у своїй професії, що свідчить про зростаючий інтерес до вчительської діяльності.

Зоя Литвин, ініціаторка національної премії для інновативних педагогів Global Teacher Prize Ukraine:

Якщо розглядати українське суспільство, то за останні сім років премії вчителів та престиж цієї професії зросли на 47%. Ми щорічно фіксуємо цю цифру і гордимося досягнутим, адже вчителі мають велике значення. Щодо міжнародного контексту, ми прагнемо зробити історії українських педагогів відомими, нагадуючи світові про те, що діти мають право на освіту, а українські вчителі здійснюють справжні подвиги, щоб забезпечити це право. Світ повинен знати про це і підтримувати нас.

Кожен із фіналістів застосовує індивідуальні підходи до своїх учнів та створює власні методики навчання. Вони, безсумнівно, користуються величезною популярністю серед своїх шкільних спільнот.

Олена Зеленська, дружина президента України:

Я впевнений, що ці уроки, незалежно від обставин, є тим необхідним джерелом оптимізму і стабільності, яке ми всі потребуємо в даний момент. Саме ви, шановні вчителі, є тими, хто допомагає українським родинам повертатися до звичного життя. Адже якщо домашнє завдання отримане – його потрібно виконати. І повірте, у всіх членів родини з'являються плани на вечір!

Усі фіналісти вже є переможцями. Вони отримали можливість об'єднати свої зусилля та спільно працювати над розвитком української освіти. Цього року суперприз і титул найкращого вчителя України здобула Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська. Вона стала однією з перших в Україні, хто почав працювати з інклюзивними класами та активно впроваджувати ігрові технології та ментальну арифметику у навчальний процес.

Леся Павлюк, лауреат національної премії Global Teacher Prize Ukraine:

Ми вчимо наших дітей чітко відрізняти, де добро, а де зло. Ми вчимо приймати рішення і відповідати за наслідки. Ми вчимо мріяти й втілювати свої мрії в життя. Зараз втілилась в життя моя мрія! Я дуже щаслива. Але хочу побажати усім, щоб здійснювалися і ваші мрії!

Сума премії, яку Леся Павлюк отримала на реалізацію своєї освітньої мрії, мільйон гривень. Що це буде за проєкт та коли почнеться його реалізація - вчителька наразі не зізнається. Але запевняє, над ідеями вже активно працює. І корисними вони будуть не лише для учнів.

Related posts