Загарбники проводять тренінги для педагогів щодо ідентифікації дітей з проукраїнськими поглядами.


Фактично ворог планує через дітей дізнаватись про проукраїнські рухи.

На тимчасово окупованих територіях росіяни провели семінар серед вчителів щодо виявлення дітей, які "потенційно підтримують Україну". Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Зухвало окупанти охрестили це "девіантною поведінкою". Вчителів інструктували, до кого звертатися у разі виявлення "нелояльних дітей" та як через них дізнаватися про погляди їхніх батьків.

Ворог намагається використовувати дітей для збору інформації про проукраїнські рухи, не усвідомлюючи, що більшість населення на тимчасово окупованих територіях підтримує Україну. Про це повідомляє Центр.

Центр національного спротиву звернувся з проханням до батьків обговорити ситуацію з дітьми вдома та інформувати про вчителів, які співпрацюють з ворогом.

Нагадуємо: на тимчасово окупованих територіях російські війська погрожують сім'ям позбавленням батьківських прав, якщо вони не віддали своїх дітей до російських шкіл.

Як йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch "Навчання в окупації: примусова русифікація системи освіти на окупованих територіях України", російські загарбники забороняють українську мову та навчальну програму, нав'язують російську систему освіти, поширюють антиукраїнську пропаганду та впроваджують російську мову викладання в навчальних закладах на окупованих Росією територіях України.

Для навчання за нав'язаною окупантами "освітньою програмою" застосовуються підручники з історії, що виправдовують російську агресію та представляють Україну як "неонацистську країну".

Також у межах цієї програми суворо обмежено викладання українською мовою.

У Human Rights Watch зазначають, що поміж іншого, нав'язувані Росією зміни в освітній системі на окупованих територіях порушують різні міжнародні стандарти прав людини. Серед них – заборона на пропаганду війни, право дітей на освіту рідною мовою та право батьків обирати освітні напрями для своїх дітей.

Related posts