Скульптури для равликів поки що відкладені: громади Одеської області змушені зосередитися на підтримці військових | УНН
Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер пояснив, як відбувається процес перерозподілу фінансів місцевих бюджетів на підтримку Збройних сил. Він підкреслив, що це не є загрозою для децентралізації, а навпаки, демонструє раціональне використання ресурсів на потреби армії.
В кінці минулого року голова Одеської обласної державної адміністрації Олег Кіпер підписав розпорядження, яке передбачає примусовий перерозподіл коштів місцевих бюджетів для підтримки Збройних сил України. Незважаючи на певну критику, виконання цього документу сприяє залученню додаткових фінансових ресурсів для військових, при цьому не завдаючи шкоди бюджетам місцевих громад. Про це в інтерв'ю для Укрінформу повідомив Олег Кіпер, голова Одеської ОДА, передає УНН.
Деталі
Він зазначив, що з моменту початку широкомасштабної війни, повноваження голови ОВА значно розширилися.
Мій спільний наказ із військовим командуванням стосується перерозподілу частини фінансування громад на потреби армії, і це не можна вважати зривом децентралізації. В умовах сучасної війни військова складова є надзвичайно важливою, і як голова військової адміністрації, я маю можливість впливати на ці процеси. Ніхто не прагне поглиблюватися в правові нюанси. Якщо громадам трохи "припідняли" планку, не дозволивши виконати певні роботи та отримати "відкат", їхні лідери починають говорити про загрозу децентралізації. Проте, це не їхні бюджетні кошти.
Підкреслюю: бюджет громади – це не лише бюджет її керівників. Я не забираю в них кошти, а навпаки, пропоную надати можливості для спрямування фінансових ресурсів на потреби армії. Наприклад, завдяки громадам ми витратили близько 200 мільйонів гривень на оновлення госпіталю. Тож що є пріоритетом: ремонт кількох будівель медичного закладу чи пам'ятник равлику?" – зазначає Кіпер.
Кожна громада виділяє на підтримку ЗСУ ту суму коштів, яку вважає за необхідну і яка відповідає її фінансовим можливостям, проте не перевищує 20% від загального бюджету, додав Кіпер.
"Раніше громади роздавали кошти незрозуміло кому і куди. Коли я обійняв посаду голови ОВА, запитав у військового командування, чи відомо їм щось про перерахування грошей тим частинам. Ні. Тоді вирішили допомагати військовим частинам за запитами. Наприклад, є запит на дрони. Командувач регіону перевірив, якщо така потреба є, ми погоджуємо запит і просимо гроші у громади, де зареєстрована частина.
Наразі громади лише узгоджують з нами можливість виділення коштів на ту чи іншу частину. Ми самі не беремо гроші у них", - наголосив він.