Папа в день продовольства: обурений глобальною несправедливістю, світ вимагає термінових заходів - Vatican News


У своєму зверненні, присвяченому 44-му Всесвітньому дню продовольства, Папа Франциск підкреслює важливість впровадження принципів субсидіарності та солідарності в програми розвитку, акцентуючи увагу на першочергових потребах працівників, фермерів, найбідніших верств населення та людей, які страждають від голоду.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватиканский Центр

Для того щоб ефективно аналізувати та вирішувати проблеми продовольства, з якими стикається сучасне людство, що потерпає від "різноманітних форм несправедливості", і яке терміново потребує "дієвих заходів для поліпшення умов життя", важливо "включити принципи субсидіарності та солідарності в основу наших програм і проектів розвитку". Ці ідеї містяться у посланні Папи Франциска, приуроченому до Всесвітнього дня продовольства, що відзначається 16 жовтня, яке він адресував Генеральному директору ФАО Цюю Дунью.

Розмірковуючи над цьогорічною темою, яка звучить як: "Право на харчування для покращення життя та майбутнього", Святіший Отець акцентує увагу на важливості цього питання, яке "задовольняє одну з основних потреб" людини. Враховуючи, що FAO прагне просувати право на їжу, закликаючи до належного перегляду "трансформації продовольчих систем, які враховують різноманітність та багатогранність поживних, доступних, здорових і сталих продуктів", Глава Католицької Церкви підкреслює необхідність пам'ятати про "соціальний та культурний аспект акту харчування".

У цьому контексті особи, які займаються прийняттям політичних та економічних рішень на міжнародному рівні, повинні враховувати потреби тих, хто стоїть на основі харчового ланцюга, зокрема малих фермерів та різних соціальних груп, таких як домогосподарства, які безпосередньо залучені до процесу забезпечення населення їжею. Папа підкреслює, що ефективне вирішення проблеми продовольства вимагає впровадження принципів субсидіарності та солідарності в програми та проекти розвитку.

Святіший Отець наголошує на тому, що людство, яке страждає від численних форм несправедливості, терміново потребує "ефективних заходів для покращення життя". Він закликає до спільних дій, натхнених духом братерства, підкреслюючи, що "ця Земля, яку нам дарував Бог, має стати садом для мирного співіснування". У цьому контексті важливо впроваджувати "парадигму цілісної екології", яка враховує потреби кожної людини та всіх людей, захищаючи людську гідність у поєднанні з турботою про всі створіння. "Лише якщо ми віддамо пріоритет ідеалу справедливості у наших діях, ми зможемо задовольнити потреби людства", - підкреслює Папа, додаючи, що необхідно, щоб "доля інших людей викликала у нас співчуття", а "солідарність стала основою для наших рішень".

"На цьому тернистому шляху, сповненому викликів та труднощів, міжнародна спільнота може покладатися на підтримку Святого Престолу та Католицької Церкви. Вони невпинно працюють над забезпеченням того, щоб кожен мав доступ до якісної їжі у достатній кількості для себе та своїх родин, а також щоб кожна особа могла жити у гідних умовах. Метою є остаточне подолання жахливих проблем бідності та голоду у світі", - йдеться в посланні.

Related posts