Кількість поїздів до Варшави зросте: коли очікується запуск та якими будуть нові вагони?


"Укрзалізниця" веде переговори про запуск поїзда Варшава - Рава-Руська з 15 грудня 2024 року. Нові вагони будуть оснащені кондиціонерами, розетками, двома санвузлами в кожному вагоні та більшою кількістю місць для пасажирів.

Пресслужба "Укрзалізниці" поділилася інформацією з журналістами, зазначивши: "Ведуться переговори між УЗ та PKP IC щодо організації залізничного сполучення між Варшавою та Равою-Руською. Це питання стало темою обговорення на всіх міжнародних зустрічах, в яких брали участь обидві компанії."

На даний момент рухомий склад на цьому маршруті забезпечується польською компанією SKPL, яка має угоду з "Укрзалізницею", що діє до 14 грудня 2024 року. Компанія PKP IC вивчає можливість запуску нового поїзда, що включатиме чотири вагони з місцями для сидіння як 1-го, так і 2-го класів. Для зручності пасажирів, пересадка на цей маршрут буде здійснюватися через поїзд "Коломия - Рава-Руська" (ДПКР), що дозволить безперешкодно перейти на маршрут до Варшави.

Оновлення рухомого складу сприятиме підвищенню комфорту для мандрівників. Поїзди PKP IC повинні бути оснащені кондиціонерами, електричними розетками, двома туалетами в кожному вагоні та більшою кількістю місць для сидіння. Це суттєво поліпшить умови подорожі в порівнянні з попередніми моделями і, ймовірно, призведе до збільшення заповнюваності вагонів.

"Запуск маршруту - це можливість змінити рухомий склад на більш комфортний. Відповідно, зміна розкладу руху поїзда призведе до збільшення населеності", - зазначили в УЗ.

Запит на залізничні перевезення між Україною та Польщею, особливо на маршруті зі столиці до Варшави, залишається на стабільно високому рівні. Квитки на потяг №67/68 "Київ - Варшава" розкупаються вже в перший день відкриття продажу. Крім того, забезпечено комфортне пересадкове сполучення з українських потягів до польського міста Хелм, що дозволяє зручніше продовжити подорож у напрямку Варшави.

Від початку роботи маршруту Рава-Руська - Варшава, який стартував у жовтні 2023 року, середня заповненість поїздів досягла 85%, а загальна кількість перевезених пасажирів перевищила 104 тисячі. Це підтверджує, що існує високий попит на комфортне та надійне залізничне сполучення між Україною та Польщею.

Перевезення пасажирів на міжнародних напрямках здійснюватиметься відповідно до Угоди про міжнародне пасажирське сполучення (SCIC) для подорожей між Сходом та Заходом (EWT). Тарифи встановлюватимуться окремо кожною залізничною компанією, а інформація про них буде публікуватися в євро. Приблизна вартість квитка стане відома після оголошення маршруту та умов від PKP IC.

Як раніше повідомлялося OBOZ.UA, "Укрзалізниця" вводить в експлуатацію два нових маршрути - з Києва до Львова та Ужгорода. У прес-службі компанії зазначили, що ці напрямки є найпопулярнішими на сьогодні, і запуск нових поїздів спрямований на задоволення зростаючого попиту на квитки.

Related posts