Знаряддя для катувань, а не засіб для стрижки: у соцмережах обговорили, як у Радянському Союзі проходила процедура стрижки волосся (відео)
Стрижка волосся не завжди приносила задоволення.
Сьогоднівізит до перукаря став звичайною справою, і негативні аспекти можна помітити лише у випадку, якщо ви натрапите на не зовсім компетентного спеціаліста. Проте, це не завжди було так.
Люди старшого віку, напевно, пам'ятають часи, коли стрижка волосся стала справжнім випробуванням завдяки ручним машинкам. Хоча деякі могли мати удачу натрапити на виняткові західні моделі, для більшості це була справжня одіссея, сповнена труднощів і незручностей.
Дуже показовою є реакція користувачів Tik-Tok на відео, популярного тренду "Радянська якість". У коментарі до відео вони схарактеризували цей пристрій не інакше, як "інструмент для катувань".
Машини з подібним дизайном були створені сербським винахідником Миколою Бизумичем у 1855 році, що стало справжнім технологічним досягненням для того часу. Проте в США вже у 1921 році розпочали виготовлення електричних машинок, які незабаром стали більш популярними за ручні моделі. До 1950-х років електричні варіанти повністю витіснили ручні з ринку, а до 70-х років практично зникли з вжитку.
Проте навіть ручні вироби, що виготовлялися на Заході, були зроблені з преміум-матеріалів і підлягали ретельному контролю якості. Це, в свою чергу, позначалося не лише на їхній стійкості, але й на вартості.
У Радянському Союзі механічні швейні машини почали використовуватися в 1920-х роках і залишалися головним інструментом до початку 80-х. Хоча електричні моделі також існували, їх висока вартість перешкоджала здобуттю популярності. Крім того, в віддалених районах країни електричні машини часто не могли бути використані через нестачу електроенергії.
Незважаючи на це, ручні машинки залишалися популярними на території пострадянських країн навіть на початку 2000-х, особливо в сільській місцевості. Проте, оскільки якість їх роботи та матеріали не покращувалися з часом, більшість людей віддавала перевагу традиційним ножицям.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав про незвичайні речі з СРСР. Для сучасних українців багато побутових девайсів тих часів здаються дивними, а назви деяких з них знають лише одиниці.