Проект "Не залишити нікого без уваги": ІТ-освіта в Прикарпатському регіоні.


В Івано-Франківській області продовжується втілення благодійного проєкту "Не залишити нікого осторонь", який реалізується за співпраці України та Тайваню. Мета цього проєкту полягає в модернізації освіти та оновленні комп'ютерних класів у навчальних закладах.

Долішньозалучанський ліцей імені Яреми Гояна, Івано-Франківський науковий фізико-математичний ліцей, а також Завадківська гімназія Верхнянської сільської ради, разом із ще 13 навчальними закладами області, отримали нові ноутбуки, які учні використовуватимуть під час занять з інформатики.

"Діти прагнуть не лише здобувати знання за комп'ютерами, а й активно практикувати їх. Їм вже недостатньо лише теоретичних знань", - підкреслює вчитель інформатики Долішньозалучанського ліцею ім. Яреми Гояна Снятинської міської ради Василь Дилявський. Він розпочав свою педагогічну кар'єру одинадцять років тому, але постійно вдосконалює свої навички разом зі своїми учнями, адже саме це є вимогою його професії.

"Чимало сучасних програм не можемо встановити на шкільні комп'ютери, адже техніка застаріла і давно потребує оновлення. У шкільному кабінеті інформатики всього 9 комп'ютерів. Нам дуже потрібне нове комп'ютерне обладнання і саме участь нашої школи у благодійному освітньому проєкті "Не залишити нікого осоронь", стала нагодою змінити ситуацію, дати дітям стимул до навчання", - розповів вчитель інформатики.

За інформацією Андрія Данильчика, керівника відділу освіти, молоді та спорту Снятинської міської ради, в громаді функціонує 17 навчальних закладів. Хоча технічна база наявна, швидкий розвиток технологій спонукає до оновлення комп'ютерних кабінетів у всіх школах. З цією метою навчальні заклади беруть участь у різних проєктах і шукають можливості для залучення додаткових ресурсів. Надзвичайно важливо, щоб педагоги проявляли активність і прагнули до змін.

Кандидат технічних наук і директор фізико-технічного ліцею Івано-Франківської обласної ради, Мирослав Ілляшівський, поділився, що педагогічний колектив активно враховує потреби учнів, усвідомлюючи важливість гаджетів у їхньому повсякденному житті. У ліцеї було організовано спеціальний клас, де акцентується увага на поглибленому вивченні програмування. Заклад, разом з іншими освітніми установами регіону, став учасником українсько-тайванського проєкту комп'ютеризації та інноваційної освіти під назвою Leave no one behind partnership.

Вчителі інформатики подали заявки на участь у проекті, а учнівські команди старшокласників згодом проходили навчання та захищали свої бізнес-проєкти в таборах підприємництва та інновацій. Крім того, педагоги з шести шкіл Івано-Франківщини підвищують свою кваліфікацію в Українському католицькому університеті в рамках цього ж проекту. За активну участь у навчанні школярів та викладачів, навчальні заклади отримують сучасні комплектуючі для кабінетів інформатики.

Проєкт здійснюється громадською організацією Всеукраїнський демократичний форум за підтримки Тайваню та за активної участі Миколи Княжицького.

"Цього тижня ми відвідали три школи в Прикарпатті, і кожна з них отримала по 16 ноутбуків та проектор з екраном. Команди цих навчальних закладів працювали з великим ентузіазмом і креативністю. У молодіжних підприємницьких таборах діти навчаються ставити цілі, досягати успіху, любити свою країну та усвідомлювати, що навіть у умовах війни у нас є безліч можливостей, які допоможуть здобути перемогу. Наші діти повинні бути освіченими та мати доступ до найсучаснішої техніки. Висловлюємо подяку уряду та народу Тайваню за цю можливість", - підкреслив засновник ГО "Всеукраїнський демократичний форум" Микола Княжицький.

Координаторка проєкту Уляна Пак підсумувала, що в Івано-Франківській області уже всі школи - учасниці таборів підприємництва та інновацій обміняли отримані сертифікати на нові сучасні комп'ютери та проєктори з екранами. Зараз тренери проєкту проводять табори у львівських школах. А згодом вирушать на Полтавщину. Загалом передбачено оновити кабінети інформатики у понад сотні шкіл із трьох областей.

"Ми працюємо зі школами, які подавали заявки на участь у проєкті. У заклади освіти Прикарпаття в межах проєкту передали загалом 224 нові ноутбуки. Частина вчителів пройшли конкурсний відбір та зараз навчаються за новітньою програмою УКУ. Після успішного проходження курсу вони також отримають техніку для шкіл, а ще - зможуть стати наставниками для своїх колег, ділитися знаннями про роботу з Python, STEM, робототехнікою на уроках інформатики. Допомогу від демократичного Тайваню ми спрямовуємо у підвищення якості освіти для дітей", - пояснила Уляна Пак.

Related posts