Програма субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб стартує з середини січня. Які категорії людей зможуть скористатися цією допомогою?


З початку січня 2025 року для переселенців, котрі витрачають більше 30% своїх загальних доходів на оренду, буде впроваджена програма субсидій для орендованого житла.

Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні кабінету міністрів 5 листопада.

"З середини січня наступного року ми запроваджуємо програму субсидій для переселенців на орендоване житло. Ця можливість буде доступна для сімей, які витрачають більше 30% своїх загальних доходів на оренду", - повідомив Шмигаль.

Він підкреслив, що перед початком зимового сезону держава запускає велику програму підтримки українців, основним аспектом якої є надання субсидій. Зокрема, 2,8 мільйона українських сімей отримають допомогу у вигляді житлових субсидій та пільг.

"Пенсійний фонд вже провів розрахунки їхньої величини для цього опалювального періоду. У бюджеті на 2025 рік ми заклали 42 мільярди гривень на ці цілі", - повідомив прем'єр.

Окрім того, близько 500 тис. домогосподарств цієї зими отримають виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля. Ці кошти в розмірі до 21 тис. грн на родину вже виплачуються в прифронтових регіонах.

Крім того, для військовослужбовців було спрощено процес отримання житлово-комунальних пільг.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів доручив розробити проєкт рішення, яке дозволить зберегти субсидію на опалювальний сезон для тих родин, які встановили енергетичне обладнання вартістю до 150 тис. грн.

Стало відомо, що Пенсійний фонд вже визначив розміри житлових субсидій на опалювальний період 2024-2025 років. Сума субсидії за жовтень була розрахована з урахуванням витрат на опалення житлового приміщення, починаючи з початку опалювального сезону, тобто з 16 жовтня (протягом 16 днів).

В останні дні жовтня уряд затвердив ініціативу Міністерства соціальної політики щодо впровадження експериментального проєкту, що триватиме два роки. Цей проєкт передбачає надання фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на оренду житла частково або повністю в дев’яти регіонах країни.

За даними Мінреінтеграції, у травні статус внутрішньо переміщених осіб в Україні мали 4,6 млн людей. Утім, соціальні виплати після зміни правил отримують лише 1,5 млн із них.

Related posts