Путін вирушає з офіційним візитом до Монголії: за ордером Гаагського трибуналу його мають затримати, але є одна особливість
Монголія ратифікувала Римський статут у 2002 році. Минулого року представник країни був обраний суддею Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
У вівторок, 3 вересня, Володимир Путін уперше відвідає країну, яка формально має заарештувати його за ордером, який видав суд в Гаазі. Кремль анонсував візит російського президента до Монголії у четвер, 29 серпня.
Путін має намір відвідати Монголію на запрошення президента країни Ухнаагійн Хурелсуха. Лідер Кремля планує взяти участь у заходах, присвячених 85-річчю "перемоги радянських та монгольських військ над японськими агресорами на річці Халхін-Гол".
У Кремлі додали, що президенти обговорять "перспективи подальшого розвитку відносин між країнами, всеосяжного стратегічного партнерства, проведуть обмін думками щодо актуальних міжнародних та регіональних проблем".
У 2002 році Монголія підписала Римський статут, що є засадничим документом для діяльності Міжнародного кримінального суду. У 2023 році представник цієї країни був обраний суддею МКС на дворічний термін. Президент Монголії Ухнаагійн Хурелсух підкреслив, що це призначення відображає зростаючу міжнародну репутацію країни та високу довіру до неї з боку міжнародних організацій.
Члени Міжнародного кримінального суду повинні виконати ордер на арешт Володимира Путіна, зазначає BBC. Видання також підкреслило, що Монголія не має морського виходу і межує виключно з Росією та Китаєм, що ускладнює доставку Путіна до Гааги.
Цей візит буде першим з березня 2023 року, коли Путін відвідає державу, яка підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду після того, як суд у Гаазі видав ордер на його арешт. Його звинувачують у незаконному примусовому переміщенні українських дітей з окупованих територій України до Росії.
Зауважимо, що новообрана президентка Мексики Клаудія Шейнбаум запросила Володимира Путіна на церемонію своєї інавгурації, яка відбудеться 1 жовтня. Мексика також ратифікувала Римський статут, що дозволило Україні звернутися із запитом про арешт російського президента у випадку його візиту. Проте, чинний президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор відхилив цей запит від Києва.
19 липня 2023 року стало відомо, що президент Російської Федерації не братиме участі у саміті БРІКС, який пройде в Південно-Африканській Республіці. Це рішення було прийнято на фоні того, що ПАР ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду.