Експерт зазначає, що Росія прагнутиме знайти такі способи, щоб один "шахед" міг завдати більшої руйнівної сили, аніж два разом узяті.


На думку фахівця, Росія шукає економічно вигідні варіанти, щоб мати можливість продовжувати військові дії в Україні.

Останнім часом Росія використовує для своїх атак переважно дрони, а не крилаті ракети. Таким чином країна-агресор не здатна виробляти швидко ту кількість ракет, яка їм потрібна. Таку думку висловив військовий експерт, виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в інтерв'ю "Українському радіо".

"В них є проблеми щодо двигунів до цих ракет. Ми бачимо навіть заяви про те, щоб закупити технологію виробництва двигунів для крилатих та балістичних ракет у Ірану. Росія не встигає виробляти таку кількість для того, щоб забезпечити себе. Крім того, РФ розуміє, що війна йде на виснаження і ракети - це дуже дорого. Більше того, щоб запустити більшість ракет, треба підняти стратегічну авіацію, а це теж дуже дорого", - пояснив експерт.

За словами Храпчинського, Росія має мало літаків стратегічної авіації, а також вони невідновлювальні. Він підкреслив, якщо тактичну авіацію росіяни ще можуть будувати, то зі стратегічною все навпаки, адже її РФ може лише ремонтувати за рахунок тих літаків, які вже списані.

Водночас, ми спостерігаємо використання ракет Х-69. Це той самий тип ракети, про яку зазначалося, що Росія прагне знайти рішення для запуску з тактичної авіації з дальністю до 1000 км. Причина цього полягає в тому, що експлуатація стратегічної авіації є значно витратною. Стратегічні літаки Росії стають критично важливими, якщо мова йде про конфлікт із НАТО, оскільки вони здатні здійснювати польоти на 6000 км і запускати ракети на відстань до 4000 км. Використання їх для атак на Україну на відстані до 1000 км є економічно невигідним, тому нині РФ шукає шляхи для оптимізації витрат на свої військові ресурси, - зазначив виробник засобів радіоелектронної боротьби.

Експерт підкреслив, що Росія не оголосила мобілізацію, а замість цього уклала угоду з Північною Кореєю для залучення військових, намагаючись знайти економічно вигідне рішення, яке дозволило б контролювати внутрішню ситуацію в країні, водночас продовжуючи військові дії.

"Ми спостерігаємо за появою недорогих дронів та використанням ракет Х-69. Росія шукатиме способи, щоб один 'шахед' міг завдати значно більше руйнувань, ніж раніше могли два 'шахеди'", – зазначив Храпчинський.

Водночас аналітики Defence Express зазначають, що РФ масово почала використовувати на "шахедах" термобаричну частину, експерт пояснив, що це означає:

У щільно заселених районах міста така зброя є надзвичайно небезпечною, адже термобаричні боєприпаси викликають повторні вибухи, що призводять до значних руйнувань і потужних вибухових хвиль, здатних пошкодити прилеглі будівлі.

За словами Храпчинського, спочатку РФ запускає імітаційні цілі, "гербери", тобто БпЛА, які постійно літають, з'являються або зникають на засобах радіолокації, тому РФ вже по завантажених маршрутах запускає "шахеди", які містять термобаричні боєприпаси.

"Росія воює як терорист, намагаючись нанести більше шкоди цивільному населенню. Так само вони намагаються залетіти глибше в тил України, щоб завдати більшої шкоди. Зараз зарано казати, чи буде використовуватися це на постійній основі, чи ні, але в будь-якому випадку Росія буде шукати рішення стосовно того, щоб один "шахед" міг нанести набагато більше шкоди, ніж раніше завдавали два "шахеди"", - підсумував виробник засобів РЕБ.

Нещодавно Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив, що Росія продовжує активну кампанію з використання дронів проти України. Проте, варто зазначити, що останнім часом відсоток знищених "шахедів" зменшився. Це явище, за інформацією, пов'язане із впровадженням більш точних тактик та стратегій.

Одночасно міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що в жовтні Росія здійснила понад 1900 запусків "шахедів" по Україні. Додатково, у вересні російські війська використали 1331 "шахед", що в середньому становить приблизно 44 безпілотники щодня.

Related posts