Згідно з інформацією ЗМІ, Росія все ще отримує німецькі технології та обладнання для виготовлення боєприпасів.


Цю інформацію надає РБК-Україна, спираючись на дослідження телеканалу SWR, який вивчив митні документи, а також фото і відеоматеріали.

Незважаючи на санкції, німецькі промислові продукти все ще постачаються до Росії. Згідно з дослідженням SWR, у 2023 році було ввезено понад 300 машин, що можуть бути використані для виготовлення компонентів для транспортних засобів або боєприпасів, часто через територію Туреччини, як зазначається у статті.

Ці комп'ютеризовані машини здатні, наприклад, повністю автоматизувати процеси різання сталі, згинання металевих листів або зварювання металевих компонентів. Відсутність таких пристроїв робить виробництво автомобільних деталей і боєприпасів практично неможливим.

За словами експертів, у Росії 80 % верстатів з числовим програмним управлінням зараз використовуються у військовому виробництві.

Згідно з інформацією SWR, німецькі товари активно застосовуються підприємствами, які забезпечують російську армію двигунами та компонентами для авіаційної техніки. У їх числі такі компанії, як "Парсек", "Камаз", "НІР" та "Індустріальні рішення".

Відповідно до інформації із митних документів, німецьке обладнання продовжувало надходити до цих компаній до кінця 2023 року. Не виключено, що Росія отримує німецькі верстати й цього року.

Журналістам також вдалося виявити більше 30 німецьких виробників, чия продукція була ввезена до Росії в минулому році. Багато з цих компаній знаходяться в Баден-Вюртемберзі, відомому регіоні, що славиться своїми традиціями в машинобудуванні.

Серед компаній-виробників можна виділити, зокрема, Walter Maschinenbau, Vollmer, Fein GmbH, Heller та інші.

Приблизно у двох третинах випадків обладнання з Німеччини надходить до РФ через посередників у Туреччині. Деякі із задіяних турецьких посередників мають прямі зв'язки з Росією, а деякі й зовсім були засновані російськими підприємцями.

Своєю чергою німецькі компанії заявили SWR, що дотримуються санкцій проти Москви та не знають, як їхні верстати опинилися в Росії.

Related posts