Почалася нова хвиля нападів на Сирське, - повідомив Снєгирьов.


Дмитро Снєгирьов, експерт у військовій сфері та співголова громадської ініціативи "Права Справа", висловив свою думку щодо пропозиції народного депутата Романа Костенка про реформування системи управління військовими підрозділами.

Цю інформацію він поділився в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Якщо трактувати заяви Костенка, Безуглої та інших так званих лідерів громадської думки, то можна говорити про початок другої хвилі атак по Сирському. Насправді ж, є кілька факторів, які сприяють тактичним успіхам росіян. Це перевага в живій силі, тотальна перевага в повітрі та коефіцієнт вогневого ураження, який теж, на жаль, є на користь окупантів. Також це зовнішні фактори, такі як уповільнений характер військово-технічної підтримки нашої країни з боку стратегічних партнерів, і внутрішні фактори, зокрема, незадовільний стан інженерно-фортифікаційних споруд у Донецькій та Запорізькій областях. Це основний чинник який сприяв тактичним успіхам росіян, коли інженерно-фортифікаційні споруди в Донецькій області, на які було виділено 17 млрд грн, нагадують Потьомкінські села", - зазначив Снєгирьов.

Також зверніть увагу: Оборонний комітет Верховної Ради буде вимагати від Умєрова реформування системи управління військовими силами.

В рамках Курахівського напрямку повідомляється, що інженерно-фортифікаційні споруди були зведені без належного врахування актуальних потреб Збройних Сил України та специфіки російських атак у цій зоні фронту, зазначив військовий аналітик.

Схожа ситуація спостерігається і на Покровському напрямку. Варто зазначити, що неодноразово підкреслювалося, що представники військово-цивільних адміністрацій міст Селидове та Мирноград займалися відвертим зловживанням коштів, замість того, щоб зосередитися на будівництві інженерно-фортифікаційних споруд. Костенко повинен почати з перевірки стану цих споруд, не лише в Донецькій області, а й у Дніпропетровській та Запорізькій.

30 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський дав вказівку щодо зміцнення оборонних позицій та активізації будівництва укріплень на всіх ключових фронтах.

30 грудня уряд прийняв рішення, яке розширює список державних установ, уповноважених здійснювати закупівлі товарів, робіт та послуг для зведення військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд.

У кінці лютого 2024 року глава держави оголосив про ініціативу провести аудит, спрямований на виявлення недоліків у процесі зведення укріплень.

У вересні Державне підприємство "Ліси України" підписало угоду з Міністерством оборони на поставку близько 65 тисяч кубометрів круглих лісоматеріалів. Ця деревина буде використана для створення фортифікаційних споруд.

В кінці вересня Шмигаль оголосив, що всі фортифікаційні споруди для Миколаївської області завершені на 100%, і їх передано на баланс обласної військової адміністрації.

Кабмін на засіданні 25 жовтня ухвалив рішення створити в Україні резерв для будівництва фортифікаційних та інженерних споруд.

Related posts