Нові тарифи на комунальні послуги для українців з 1 вересня: деталі щодо вартості електроенергії, газу та води


Ми зібрали в одному матеріалі детальні відомості про кожен тип тарифу.

Нещодавнє підвищення тарифів на світ відчутно вдарило по бюджету пересічних українців. Однак у вересні ціни на послуги ЖКГ залишаться більш-менш стабільними і чекати на несподівані зміни абонентам не варто.

"Телеграф" підготував для вас комплексну інформацію про тарифи на комунальні послуги. У нашому матеріалі ви знайдете актуальні ціни на електроенергію, газ та воду. Деталі читайте далі.

Під час засідання уряду 31 травня було прийнято рішення про запровадження єдиної фіксованої вартості для індивідуальних та колективних споживачів на рівні 4,32 грн за кВт*год без розподілу за обсягами споживання.

Запровадження тарифу відбулося 1 червня і триватиме до 30 квітня 2025 року. Таким чином, у вересні вартість електроенергії залишиться незмінною і складатиме 4,32 грн за кВт*год для всіх домашніх споживачів.

Стосовно опалювального періоду, з 1 жовтня 2024 року по 1 квітня 2025 року уряд встановив пільговий тариф для користувачів електроопалювальних установок на рівні 2,64 кВт*год.

Пільги будуть застосовуватися, якщо за цей період споживання електроенергії не перевищить 2000 кВт*год на місяць.

Не зник і "нічний тариф". Так, якщо у вас встановлений двозонний лічильник, вартість електроенергії в нічний час складатиме 2,16 грн за кВт*год.

Компанія "Нафтогаз" продовжила дію свого тарифу "Фіксований" як мінімум до 30 травня 2025 року. Включно з цією датою, тариф для 12 мільйонів домогосподарств, що користуються послугами компанії, залишатиметься на рівні 7,96 грн (з ПДВ) за кубометр газу.

З 1 вересня тарифи на газ для клієнтів інших 11 компаній-постачальників варіюватимуться в межах від 7,70 до 9,99 грн.

Газопостачальні компанії не внесли змін у вартість "блакитного палива" для домашніх споживачів. Таким чином, тарифи залишилися незмінними для всіх категорій.

Ситуація в сфері водопостачання та водовідведення виглядає дещо складнішою. У великих містах тарифи на воду для населення з 1 вересня залишаються такими ж, як і на початку 2022 року.

Наразі ціна за куб води в Україні варіюється від 24,52 до 45,97 гривень. Відповідно у великих містах і надалі діятимуть ці тарифи.

Таке рішення обумовлено дією мораторію Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ).

Проте мораторій не поширюється на невеликі міста та містечка, де місцева влада підвищує тарифи на воду без погодження з НКРЕКУ.

У деяких містах Київської області планується перегляд тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Зокрема, у Білогородській територіальній громаді передбачається підвищення вартості води, яку надає КП "Святопетрівське". Це означає, що для споживачів ціна на централізоване водопостачання зросте на 15%, а на водовідведення — на 47%.

Тому рекомендується звернутися до ваших постачальників для отримання більш детальної інформації про тарифи.

Протягом року, з травня 2023 року до травня 2024 року, в Україні відбулося значне підвищення вартості комунальних послуг. Загальний ріст тарифів склав 18,6%.

Наприклад, електроенергія подорожчала відразу на 63,6%, а послуги з управління багатоквартирними будинками - на 9%.

Також зросли витрати на утримання та ремонт житла - на 4%, а на прибирання сміття - на 3,1%. Про це повідомили у Державній службі статистики.

Водночас тарифи на воду, каналізацію, газ та гарячу воду/опалення залишилися на колишньому рівні.

Зазначимо, що тарифи на тепло та газ були зафіксовані на довоєнному рівні на початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну і залишаться такими до закінчення воєнного стану.

Також на встановленому рівні залишаться тарифи на водопостачання та відведення, послуги ЖЕКів та вивіз сміття.

Нагадаємо, народний депутат Олег Семінський підкреслив, що тарифи залишаться стабільними до кінця року. Він впевнений, що ціни на газ точно не збільшаться, оскільки Україна має відповідні запаси. Проте, за його словами, МВФ вже натякає на потребу скасування мораторію на підвищення тарифів.

Раніше "Телеграф" повідомляв, скільки витрачає на електроенергію звичайна родина після збільшення тарифів з 1 червня 2024 року. У середньому одне домогосподарство споживає до 200 кВт*год щомісяця.

Related posts