Спорт не завжди є ефективним: тренер поділився, як насправді можна позбутися жиру на животі.
На думку фахівця, немає гарантії, що ви зможете спалити калорії під час тренування.
жир. Навіть якщо це і станеться, це буде настільки незначна подія, що не варто витрачати на неї слова.
В інтернеті можна знайти безліч інформації про спалювання жиру, але вона варіюється від корисної до абсолютно неефективної.
Наше тіло має кілька джерел енергії. Спочатку під час фізичних навантажень воно застосовує глюкозу, що циркулює в крові. Потім у справу вступають резерви глікогену, що накопичені в м’язах та печінці.
Згодом, після тривалих тренувань, запаси глюкози та глікогену в організмі виснажуються, і він починає використовувати жирові відкладення як джерело енергії.
"Все як в реальному житті, на картці гривні закінчились, готівка також, тож ідемо міняти долари", - додав тренер.
Існує також альтернатива у вигляді кетогенної дієти, при якій організм отримує енергію з жирових запасів, а не з глікогену. Проте, для досягнення цього стану потрібно повністю виключити вуглеводи. Проте, така дієта має чимало недоліків.
Крім того, існує думка, що для ефективного спалювання жиру необхідні кардіо-тренування, такі як біг або заняття на велотренажері. Оптимальною практикою вважається виконання цих вправ на порожній шлунок.
Важливо під час цього способу контролювати свій пульс в межах 60/70% від свого максимуму, орієнтовно 120-130.
Головний резерв жиру знищується не під час фізичних вправ, а під час відпочинку. Під час тренування ми лише створюємо сприятливі умови для активізації процесу спалювання жиру.
Організм кожен день спалює енергію і відкладає її у вигляді жиру і так щодня 24/7.
Навіть якщо незначну кількість жиру ви спалите під час тренування разом з глікогеном, то після того, як ми їмо ці запаси глікогену і жиру повною мірою відновляться, якщо у нас не буде дефіциту калорій.
"Іншими словами, ключовим моментом при процесі зниження ваги є створення щоденного дефіциту калорій на кілька сотень. Організм самостійно знайде, як оптимально використовувати ці ресурси", - зазначив тренер.
На самому тренуванні не є обовʼязковим включати "жироспалювання", основна ціль - це додаткова витрата енергії, а з якого джерела за це не думайте, при збалансованому харчуванні і дефіциті калорій організм сам розподілить і зробить все як йому потрібно.
Щоб зменшити обсяги живота, боків та ніг, необхідно знизити запаси енергії в організмі.
Наприклад, для функціонування і утримання ваги потрібно 1500 ккал. Якщо людина буде споживати вдень 1200, то недоотримувати буде 300 ккал. Тоді організм собі візьме їх з жирових запасів.
"Отже, не турбуйтеся про те, чи вдалося вам спалити жир під час вправ. Основним фактором для зниження ваги є калорійний дефіцит", - підкреслив Попко.
Не забувайте про силові тренування, адже вони сприяють збереженню м'язів під час процесу схуднення, які споживають значну кількість енергії.