Суд вирішив не зносити самочинну споруду, що розташована на території Львівської макаронної фабрики.


Львівська макаронна фабрика знаходилася поблизу Мотозаводу на вулиці Городоцькій.

Західний апеляційний господарський суд ухвалив рішення не повертати Львівській міській раді земельну ділянку, розташовану на території Львівської макаронної фабрики.

У 2022 році ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група"" купило на аукціоні майно збанкрутілого ВАТ "Львівська макаронна фабрика" на вул. Городоцькій, 170, а саме: механічну майстерню площею 345,1 м та реконструйовану в склад нежитлову будівлю площею 198 м. При цьому, нежитлову будівлю в склад перебудували без дозволів, а міська рада, якій належить ділянка під майном, дозволів на забудову не давала. Крім цього, термін дії договору ділянки площею 1,2 га, укладений у 2004 році між ЛМР і Львівською макаронної фабрикою завершився ще у 2014 році, тому міська рада звернулася в суд із вимогою знести самобуд.

Представники ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група"" повідомили, що не можуть відповідати за дії попередніх власників майна. Крім цього, перебудову складу у 2005 році виконали за рішенням виконавчого комітету ЛМР.

З врахуванням специфіки даної справи, у липні 2024 року Господарський суд відхилив вимогу міської ради щодо задоволення позову. Міська рада намагалася домогтися усунення перешкод для використання земельної ділянки та демонтажу самовільно збудованої споруди. У листопаді апеляційний суд підтвердив це рішення. Його можна оскаржити в касаційній інстанції.

Слід зазначити, що ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група"" було засновано у 2016 році в місті Львів. Єдиним власником цієї компанії є Юрій Квіткін, який проживає на Львівщині.

"Львівська макаронна фабрика" була заснована у Львові ще в часи радянської епохи. У 1996 році відбувся процес приватизації, після чого підприємство продовжило свою діяльність у виробництві макаронних виробів. Проте, у 2010 році Львівський господарський суд розпочав слухання справи про банкрутство фабрики через невиконання фінансових зобов'язань перед кредиторами. Ця справа розглядалася судом протягом понад 11 років, і з 2012 року підприємство офіційно знаходилося у стані припинення діяльності.

Суд ухвалив рішення про передачу майна збанкрутілої макаронної фабрики в іпотеку для забезпечення кредиторських зобов'язань на загальну суму 24,7 млн грн та 23,9 млн грн. У 2019 році Західний апеляційний господарський суд надав дозвіл на продаж активів Львівської макаронної фабрики з метою часткового погашення боргів. У липні 2019 року державні реєстратори змінили власника нерухомості ВАТ "Львівська макаронна фабрика", передавши права на неї ТОВ "Сітіком Естейт". Колишній керівник фабрики Євгеній Гнатув стверджує, що підприємство стало жертвою рейдерських дій.

Related posts