Меблі тряслися, а штори "ковзали" по карнизах: в Одесі зафіксували наслідки землетрусу, що стався в Румунії.


Інформація про пошкодження чи постраждалих у місті не надходила.

У Румунії, що межує з Одеською областю, стався землетрус, вібрації від якого відчули мешканці обласного центру. За інформацією кореспондента УНІАН, близько 17:42 було зафіксовано кілька коливань.

Зокрема, на 5-му поверсі трусилися меблі, "дзвенів" посуд, по карнизах "їздили" штори. Люди, що перебували у сусідній кімнаті, кажуть, що диван, на якому вони сиділи, нагадав палубу судна під час шторму.

Подібні публікації тепер створюють інші городяни, зокрема особливо стурбовані мешканці "висоток".

Мер Геннадій Труханов оголосив, що, згідно з первинними даними, у Румунії зафіксували землетрус потужністю 5,3 бали.

"Його відчули у Болгарії, Молдові та Україні, зокрема в Одесі. Інформація про пошкодження чи постраждалих у місті не надходила", - заявив Труханов.

Одночасно в Головному центрі спеціального контролю повідомили, що на Тайвані також зафіксовано землетрус.

"Епіцентр землетрусу розташований на узбережжі Тайваню на глибині 21 км. За класифікацією, цей землетрус вважається "сильним". Багато людей відчувають паніку і поспішно залишають будівлі. Деякі намагаються втриматися на ногах. Водії автомобілів також відзначають коливання. Великий дзвін звучить, сповіщаючи про небезпеку. У кількох випадках спостерігаються зсуви на дорогах, розташованих на крутих схилах, а також тріщини на дорожньому покритті", - повідомляє джерело.

Зазначається, що сталося порушення з'єднань трубопроводів та з'явилися тріщини в кам'яних загородженнях. На воді виникають хвилі, а її забарвлення змінюється на каламутне через підняття осадів. Спостерігається коливання рівня води в колодязях та зміна дебіту джерел. У деяких випадках можуть з'являтися нові джерела або зникати вже існуючі. Також відзначаються окремі випадки зсувів на піщаних та кам'яних берегах річок.

Циклон "Борис" завдав значних збитків Центральній та Східній Європі, супроводжуючись потужними зливами. Чимало країн страждають від наслідків стихійного лиха: у Польщі загинула одна особа, в Румунії — п'ятеро, а в Чехії кілька людей зникли безвісти. В Україні на суботу було введено підвищений рівень небезпеки в ряді областей. Зокрема, у Карпатах та на Закарпатті діє ІІ рівень небезпеки через інтенсивні опади, в той час як у західних регіонах, а також у Вінницькій та Одеській областях, попереджають про сильні зливи та грози, що призвело до оголошення I рівня небезпечності.

Related posts