У Білому домі підкреслюють, що мирний план має формуватися без зовнішнього тиску на Україну.


Українська влада має відігравати "керівну роль" у питанні завершення війни, "мирний план не може бути нав'язаний країні ззовні", зазначив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Він підкреслив, що "жодна мирна пропозиція, яка порушує суверенітет і територіальну цілісність України, не може вважатися справедливою чи стабільною".

"На мою думку, жоден мирний план, що фактично намагається нав'язати мир українському народу і суперечить основоположним принципам суверенітету, територіальної цілісності, демократії та свободи, не може вважатися ані справедливим, ані стабільним," - підкреслив Салліван.

Попередньо президент Володимир Зеленський підкреслив, що конфлікт з Росією "можна припинити справедливо лише з потужних позицій, і українське керівництво докладає всіх зусиль для досягнення цієї мети".

5 вересня російський лідер Володимир Путін, виступаючи на пленарному засіданні Східного економічного форуму у Владивостоці, повторив свої твердження про те, що Росія "ніколи не відмовлялася від переговорів", і заявив, що такі переговори можливі на основі документів, які обговорювали навесні 2022 року в Стамбулі.

Путін раніше говорив, що Росія готова до переговорів тільки в тому випадку, якщо Україна поступиться їй територією, про анексію яких раніше заявила Москва. Частина з них, як і раніше, перебувають під контролем України.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 19 серпня озвучив слова президента Путіна, які той висловив 12 серпня, стосуючись українського вторгнення.

Після початку військової операції Збройних сил України в Курській області Російської Федерації не може йтися про жодні переговори.

В американському Інституті дослідження війни (ISW) переконані, що таким чином офіційні особи РФ продовжили спроби покласти на Україну відповідальність за відсутність переговорів щодо припинення війни.

В кінці липня в Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що країна готова розглянути можливість участі Росії у другому мирному саміті. Однак, представник міністерства підкреслив, що Україна прагне досягти миру, який буде справедливим. Важливо, щоб Росія вела переговори добросовісно. За словами речника, існують два ключові фактори: тиск на фронті та дипломатичний тиск на міжнародній арені.

15-16 червня Швейцарія була господарем першого Глобального саміту миру. У заході взяли участь представники більш ніж 80 країн та чотирьох організацій, зокрема Ради Європи, Європейської комісії, Європейської ради та Європейського парламенту, які ухвалили спільне комюніке за результатами саміту.

Related posts