У Києві пройшов форум "People Power: Сила бути різними", присвячений темі безбар'єрності у професійному середовищі | Новини Еспресо.
Про це йдеться у сюжеті Еспресо.
"Коли я говорю про інклюзивність, я не обмежуюсь лише особами з інвалідністю. Мова йде про залучення до ринку праці та активне включення в різні сфери життя представників різних соціальних груп, особливо тих, хто є вразливими, таких як жінки з малими дітьми, ветерани та люди похилого віку," - зазначила Марія Абдулліна, керівниця категорії "OLX Робота та Сервіси".
Згідно з дослідженням "OLX Робота", 55% HR-фахівців та бізнесменів в Україні зазнали впливу кадрової кризи, що розпочалася після повномасштабного вторгнення Росії. Для залучення більшої кількості працівників, роботодавці почали приділяти увагу адаптації робочих умов для різних груп населення, включаючи людей старшого віку, осіб з інвалідністю, студентів та ветеранів. Крім того, в Україні активно працюють над підвищенням представництва жінок у трудовій сфері.
"Для нас було критично важливо розробити платформу, яка б забезпечила можливість діалогу між бізнесом, HR, рекрутерами, а також державними та громадськими організаціями. Це дозволить обговорювати шляхи покращення безбар'єрності на ринку праці", - поділилася думками з журналістами бренд-менеджер категорії "OLX Робота та Сервіси" Каріна Арушанян.
Станом на сьогоднішній день, українці вважають за краще шукати роботу в мережі, зазначають експерти. Як підкреслює Каріна Арушанян, потенційні кандидати більш активно реагують на оголошення про вакансії, якщо роботодавець застосовує фільтри, зазначаючи свою готовність прийняти на роботу ветеранів, студентів або осіб похилого віку.
"На серпень у нас налічується більше 48 тисяч вакансій, що відповідають цим критеріям. Як показує практика, такі оголошення зазвичай отримують на 68% більше відповідей", - поділилася бренд-менеджер.
Роботодавці активно реагують на нові виклики, адаптуючи робочі простори для колишніх військових, які повернулися до цивільного життя, а також для ветеранів, які приєднуються до їхніх команд вперше.
"Кожній організації надзвичайно важливо забезпечувати умови як для мобілізованих, так і для тих, хто повертається, щоб підтримувати їх реінтеграцію та допомагати адаптуватися до мирного життя", - зазначила Любов Українець, HR-директор мережі Сільпо та логістики Fozzy Group.
"Сила в різноманітності" — це концепція, що підкреслює важливість рівноправного робочого середовища, де різноманіття сприяє інноваціям і успіху. Організатори форуму підкреслюють, що ця тема є актуальною для всіх, адже це реалії, до яких повинні адаптуватися всі підприємства. Саме тому українські компанії вже починають формувати інклюзивну культуру та стають відкритими до найму українських фахівців.