У Венесуелі судова влада санкціонувала ордер на затримання опозиційного екскандидата на президентську посаду Гонсалеса.


Повідомляється, що ордер було видано за запитом венесуельської влади, яка звинувачує 75-річного Гонсалеса у ряді злочинів, серед яких змова, підробка документів та узурпація влади.

Прокуратура подала запит після того, як Гонсалес тричі не з'явився для надання свідчень у межах кримінального розслідування, пов'язаного з оскарженими результатами виборів.

Гонсалес висловив сумніви щодо дій прокурорів, наголошуючи на відсутності необхідних процесуальних гарантій. Він також звинуватив генерального прокурора Тарека Вільяма Сааба, давнього соратника Мадуро, у тому, що він виступає в ролі "політичного обвинувача", який "виносить вироки наперед".

Лідер венесуельської опозиції відмовився від виклику на допит, заявивши, що не були визначені умови його появи.

29 липня виборча комісія Венесуели оголосила результати дострокових президентських виборів. Переможцем став Ніколас Мадуро, який виконував обов'язки президента і раніше був віцепрезидентом за правління Уґо Чавеса. Після цього в декількох містах країни почалися протести.

Панама повідомила про тимчасове зупинення всіх дипломатичних відносин з Венесуелою до проведення аналізу результатів голосування на президентських виборах. Лідери низки країн Латинської Америки висловили сумніви щодо правдивості підрахунку голосів.

Глави держав США і Бразилії, Джо Байден та Луїс Інасіо Лула да Сілва, дійшли згоди, що Венесуела має розкрити докладну інформацію про результати президентських виборів.

31 липня міністр закордонних справ Перу Хав'єр Гонсалес-Олаечеа оголосив, що його уряд визнає опозиційного кандидата Едмундо Гонсалеса Уррутію обраним президентом Венесуели.

31 липня Угорщина наклала вето на спільну заяву Європейського Союзу стосовно президентських виборів у Венесуелі. Водночас високий представник ЄС Жозеп Боррель зазначив, що блок не визнає результатів виборів до завершення підрахунку всіх голосів. Міністерство закордонних справ Угорщини, однак, заперечує факт накладення вето на спільну заяву.

Нещодавно державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив, що Сполучені Штати визнали перемогу опозиційного кандидата на президентських виборах у Венесуелі Гонсалеса.

5 серпня стало відомо, що Євросоюз не визнає перемогу Мадуро на виборах президента Венесуели.

Пізніше Хосе Рауль Муліно, президент Панами, запропонував допомогти з від'їздом Мадуро до іншої країни після виборів. Проте Мадуро категорично відмовився і критично висловився щодо цієї пропозиції.

Уже у вересні Сполучені Штати конфіскували літак Ніколаса Мадуро в Домінікані, встановивши, що його придбання порушувало санкції США та інші кримінальні норми.

Related posts